Vyprodáno bylo za dvacet minut. Aréna na břehu Orlice bude naplněná až po střechu, už semifinále mělo náboj jak elektrárna.

„Když hrajeme doma, fanoušci jsou náš motor, dávají nám extra sílu,“ poděkoval kapitán Radek Smoleňák.

V úterý to nebude jiné, příznivci Mountfieldu chtějí vidět, jak tým zvedne po superzápase hranatý pohár - a to jako první český klub v historii.

Jen jednou byla ve finále Sparta, ale ta padla, hádejte s kým… Samozřejmě, s Frölundou, evropským hegemonem. Z pěti ročníků vyhrál celek z Göteborgu třikrát. Je obhájcem.

Jan Hlaváč v letošní sezoně obléká dres druholigového Vrchlabí.
Švédi budou sebevědomí, Hradec ale šanci určitě má

„Vyhrávat trofeje, to je to, proč hrajeme hokej. Finále je pro mě velký zápas,“ řekl na pondělní tiskové konferenci kapitán Indiánů Joel Lundqvist, trojnásobný mistr světa a hráč, jenž odkroutil téměř sto čtyřicet utkání v NHL.

Jenže odtamtud se vrátil a posledních deset sezon „kope“ za super silnou Frölundu. Je jejím symbolem, stejně jako úspěchy, výhry.

Hradec se přesto giganta neleká. Potkal se s ním v základní skupině - ve Švédsku vyhrál Mountfield, v Česku Frölunda.

Semifinále hokejové Ligy mistrů: Mountfield HK - Djurgården Stockholm.
Richard Nedomlel: Jsem hecíř, zlý jen na sebe

„Osobně si myslím, že se jednalo o nejtěžší a možná nejlepší zápasy v dosavadním průběhu sezony. Mají výborně namixovaný tým. Jsou daleko zkušenější, je to velký favorit, ale je to jeden zápas a stát se může všechno,“ řekl jeden z trenérů Tomáš Martinec.

„Mužstvo roste zápas od zápasu a věřím, že to potvrdíme. Finále nehrajete každý den. Ukáže se, jak jsme silní ,“ doplnil ho kolega Vladimír Růžička.

Tým nejen roste, ale také se mění. Jenže to pro finále nebude úplně platit. Z posledních posil může nastoupit pouze Jakub Lev (mimochodem se přišel podívat na pondělní tiskovku). Naopak zasáhnout do boje nemohou obránci Oscar Eklund a Petr Šidlík ani útočníci Jakub Orsava s Lukášem Žejdlem.

Vyjde to bez nich?

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice.
Derby doma? I počtvrté prohra, tentokrát neuspěl Hradec