S jasným cílem - urvat postup a zlepšit střeleckou produktivitu - nastoupí v úterý večer hokejisté Hradce Králové do odvety osmifinále play off Ligy mistrů na ledě německého Mannheimu. Mountfield bude hájit hubené vítězství 1:0 z úvodního duelu. Do čtvrtfinále východočeský tým posune neprohra, v případě jakéhokoliv nezdaru o jeden gól se zápas prodlužuje. Duel začíná v 19 hodin.

Ta koncovka…

Po nedělní extraligové porážce s Třincem (1:4) hradečtí hokejisté naříkali na slabou koncovku. „Na jeden gól se vyhrát nedá,“ řekl za všechny útočník Aleš Jergl, který mimochodem rozhodl první souboj s Mannheimem.

Z pohledu vstřelených branek začíná být situace zoufalá. Hradečtí v posledních devíti zápasech vstřelili celkem čtrnáct gólů, což dává slabý průměr kolem jedné a půl branky na utkání.

„Už je asi znát určitá nervozita. V hlavě to máme, že bychom měli zabrat a vyhrát,“ řekl pro klubový web útočník Petr Koukal.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec.
Na jeden gól se nevyhrává

Ze zmíněných devíti zápasů Hradec vyhrál v základní hrací době dvě, jedním z nich byl právě duel v Lize mistrů s Mannheimem. V extralize ještě zvládl dvě utkání v nájezdech, respektive v prodloužení, ale momentálně ho tíží série čtyř porážek v řadě.

„Ta deka na nás už je asi znát, ale nikdo jiný než my sami nám nepomůže,“ dodal zkušený hokejista.

Úterní duel bude další příležitostí k obratu. Ale německý šampion bude doma silnější než před týdnem na východě Čech. „Doufám, že se tam můžeme nastartovat, udělat dobrý zápas a pak si to přenést do extraligy,“ věří obránce Petr Zámorský, který se do SAP Areny těší.

„Mají krásný stadion. Už jsem tam jednou hrál nějaký mládežnický turnaj. Pamatuji si, že je to obrovská a nová hala,“ zavzpomínal reprezentační bek.

Plány Hradce jsou jasné. Postoupit a také nastřílet víc než jeden gól. „Chceme postoupit, je to osmifinále. Bylo by super ten zápas udělat. Jedeme tam urvat postup,“ vyhlásil Petr Zámorský.

Ilustrační fotografie.
Krajský hokej: Nájezdy měly premiéru