Znovu se pokusit o postup do extraligy. To je cíl hokejových juniorů HC VCES Hradec Králové pro letošní sezonu první ligy. Úvod soutěže zvládli Východočeši pod taktovkou kouče MILOŠE ŘÍHY MLADŠÍHO dobře, po dvou zápasech mají plný počet čtyř bodů za výhry v Mělníku (5:1) a v Jindřichově Hradci (7:5).

„S prvním utkáním jsem spokojený až na slabší pasáž v úvodní třetině. Ve druhém duelu se mi líbilo pouze prvních deset minut a druhá část druhé třetiny,“ říká hlavní trenér a zároveň sportovní ředitel mládeže.

K úplné spokojenosti vám určitě ještě něco chybí. V čem by se měli vaši svěřenci zlepšit?
Kluci by měli hrát kvalitně a soustředěně po celých šedesát minut, ne jenom v některách částech zápasu. V tomto věku už mohou prakticky nastupovat za A mužstvo. Tam je nemyslitelné, aby někdo měl podobné výpadky. Herně rozhodně máme na daleko lepší projev.

Do baráže o extraligu juniorů postupuje z vaší skupiny pouze jeden tým. Kdo bude patřit mezi vaše největší konkurenty?
Podle úvodních dvou kol bude mezi kvalitnější týmy patřit Havlíčkův Brod. Jeho hráči prošli extraligou dorostu. Vloni navíc hráli extraligu juniorů, kterou sice neudrželi, ale spousta kluků tam zůstala. Dobré výsledky má ještě Písek. Ten bude nepříjemný zejména na domácím ledě. Ono vůbec všechna venkovní utkání budou těžká.

Právě Havlíčkův Brod v pátek od 15 hodin přivítáte…
Organizaci a systém hry má pořád stejný, takže využijeme i poznatky z minulosti. Nesmíme se mu přizpůsobit, musíme mu vnutit naši osobitou hru. Dále to chce zlepšit obranu. Rozhodně budeme chtít vyhrát.

První liga juniorů se hraje stále zastaralým dvoubodovým systémem. Jaký máte na to názor?

Myslím, že všechny soutěže by se měly hrát jednotným systémem. Hráči by měli být zvyklí na jednotný systém, to znamená jak s prodloužením, tak i s nájezdy. Pokud budou hrát dva roky první ligu a pak naskočí do extraligy, systém je odlišný. První liga mužů se hraje stejným systémem jako extraliga mužů, tudíž by se měly sjednotit také juniorské soutěže.

(ls)