Atraktivní zápas s Ústím, návrat ikony Jaroslava Roubíka na hradecký led, bitva o první příčku tabulky. Mnoho témat k předzápasovým diskusím nabízel střet velkých rivalů. Jenže… Hradec hned na úvod prožil šestiminutovku jako vystřiženou s Hitchcockových hororů. Žlutá lavina ze severu zavalila Čecha v domácí brance přívalem střel a především třemi góly!

Když za chvíli zazvonila o tyč střela Lva, Mičkova sestava se konečně probrala. Vzápětí snížil Vágner a Koudelka mohl z penalty dokonce ubrat další dílek z náskoku hostů. Jenže puk zaryl do zadního mantinelu…

Zaváhání kapitána přišlo Hradec draho. Místo zosnování monstrózního obratu, přišla tragická druhá třetina. Po dalších třech gólech opustil Čech brankoviště. Mladíček Blažek však vydržel s nulou na kontě jen dvaasedmdesát vteřin…

Vážné obavy z potupné desítky vzaly za nakonec za své. Ústečtí střelci se zarazili na čísle sedm.

Hradec Králové – Ústí nad Labem 2:7 (1:3, 0:4, 1:0)

Fakta – branky a nahrávky: 7. Vágner (Moskal, Budínský), 49. Berger (Kubica, Macháň) – 2. Zeman (Ludvík), 2. Pajič (Gureň, Kučný), 6. Sklenička (Třetina, Alinč), 27. Kučný (Lev, Rod), 37. Šagát (Roubík, Ludvík), 38. Kovář (Kučný, Gureň), 39. Třetina (Rod, Zeman). Rozhodčí: Jeřábek ml. – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 1580.

 HC VCES Hradec Králové: Čech (38. Blažek) – Čížek, Karlíček, O. Poživil, Vágner, Chmelíř, Zdráhal, Čáp, Hendrich – Jindřich, Brož, Kadlec – Budínský, Koudelka, Moskal – Kubeš, Tvrdík, Látal – Berger, Macháň, Kubica. Trenér: Mička.

 HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – L. Poživil, Sklenička, Klobouček, Zeman, Gureň, Kučný, Vobořil, Boháč – Třetina, Alinč, Pazourek – Šagát, Roubík, Ludvík – Kovář, Pajič, Boháč – Rod, Handlovský, Lev. Trenér: Rosol.