Je až neuvěřitelné, jak se tenhle tým semkl. Po výtečném začátku ho potkala krize a z postupových příček se postupně vytratil, ale ve druhé části soutěže je zase zpátky.

„Od výhry s Libercem jsme začali do zápasů chodit s tím, že budeme odcházet s body, které hodně potřebujeme," říká kapitán David Gančarčík.

U staršího dorostu došlo na podzim k vystřídání trenérů, Miroslava Vybírala nahradil Jiří Slabý. „Pan Slabý přišel s novým pojetím hokeje. Už to není tak urputný boj, ale snažíme se kombinovat. Trochu trvalo, než se nový styl zabydlel, ale už jsme zjistili, že nová taktika funguje," těší mladého útočníka, který poslední zápasy kvůli zranění vynechal.

„Hlavně musíme zůstat nohama na zemi, poctivou prací a dodržováním taktiky určené trenérem dojít pro další body. Trenéři nás hodně dobře drží ve vítězné euforii, ale zároveň nám určují hranice a na trénincích pracujeme dál. Dokonce se mi zdá, že i víc, a hlavně účelově," přemýšlí Gančarčík.

Mladí hokejisté už jsou v tabulce skoro tam, kde by si představovali. Na kontě mají stejně bodů jako první Olomouc, a právě s tou se dnes utkají na vlastním stadionu. „Jsme obrovsky natěšení, na nic než výhru se nemyslí. Víme ale, že Olomouc má výborné mužstvo, a proto jdeme do zápasu s pokorou. Snad se naše série jen tak nezastaví," burcuje David Gančarčík.

Víkendové domácí zápasy Královských lvů – pátek 16.15: Hradec – Krkonoše (liga juniorů, hala 2); pátek 16.30: Hradec – Olomouc (extraliga staršího dorostu, hala 1); sobota 12.00: Hradec – Vsetín (extraliga staršího dorostu, hala 1); neděle 12.00: Hradec – Žďár nad Sázavou (extraliga mladšího dorostu, hala 2).   (mv)