Velký šéf zvyšuje svůj vliv. Jinak asi nelze přeložit krok, který udělalo vedení hokejového Hradce Králové. Přišla totiž (celkem očekávaná) změna v nastavení kompetencí v trenérském štábu extraligového týmu.

Vladimír Růžička, jako kouč dvojnásobný mistr světa, který na konci října doplnil do rovnocenné dvojice trenéra Tomáše Martince, nyní získává mnohem výraznější roli.

Pánové si totiž rozdělí práci, každý bude šéf jednoho úseku. Růžička toho mnohem víc viditelného.

„Rozhodující kompetence v přípravě na utkání a v tréninkovém procesu bude mít Tomáš Martinec, koučování zápasů bude v rozhodující kompetenci Vladimíra Růžičky,“ píše se ve zprávě Mountfieldu. „Nadále však bude probíhat jejich aktivní spolupráce a součinnost ve všech záležitostech spojených s A týmem včetně komunikace s oběma asistenty,“ stojí v ní dále.

Poprvé by nové pořádky měly fungovat už ve středečním prvním zápase osmifinále Ligy mistrů. Hradec přivítá od 18 hodin německý Mannheim.

Změna na lavičce není velkým překvapením.

„Spoléhám se na pracovitost, loajalitu a oddanost klubu v osobě Tomáše Martince, doplněnou talentem a obrovskou zkušeností Vládi Růžičky. Domnívám se, že jsme vytvořili nejsilnější trenérský tandem v extralize. Věřím, že budoucnost potvrdí správnost tohoto rozhodnutí,“ řekl sice šéf klubu Miroslav Schön, když oznamoval Růžičkův příchod, ale Růžička je prostě zvyklý být číslem jedna.

To však není jediná novinka. V mužstvu také končí obránce Connor Allen, který neuspěl na zkoušce, a z hostování ve Vítkovicích se vrací rychlík Lukáš Vopelka.

Glosa Jiřího Fejgla: Martincovo odcházení

Tomáš Martinec, hradecký srdcař, kterého i Filip Pešán, šéftrenér českého hokeje, označil za kouče s velkou budoucností, už nebude při zápasech Mountfieldu na lavičce číslem jedna.
Ani rovnocenným partnerem nového šéfa Vladimíra Růžičky.
Martinec bude mít sice hlavní odpovědnost za přípravu a tréninky, ale…
Je to podivné řešení. Příklad? Martinec rozhodne, že se přesilovka bude hrát tak a tak, ale Růžička s tím nebude souhlasit, v zápase zvolí jiný model. To nejde.
Růžička je navíc zvyklý velet. Pořád. Martincovo odcházení pokračuje.