Osmadvacetiletý Orsava už v minulosti hradecký dres oblékal. V sezoně 2011/2012 vypomohl Lvům v první lize ve čtyřech zápasech s bilancí 0+4. Tentokrát se jedná o přestup z brněnské Komety (v aktuálním ročníku 41 utkání, 8 gólů a 8 asistencí).

„Usilovně jsme sháněli náhradu za Rudolfa Červeného a na poslední chvíli se nám podařilo dojednat příchod Jakuba Orsavy. Jde o produktivního útočníka v nejlepším hokejovém věku, který si každý rok udržuje slušnou bodovou bilanci. Doufáme, že nám Kuba svými výkony pomůže v závěru letošní sezony k dobrým výsledkům,“ sdělil k příchodu Orsavy generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček.

„Jelikož se tak narychlo nepodařilo sehnat žádnou zahraniční posilu, sportovní úsek využil možnosti zkvalitnit útok, zároveň v něm vytvořit větší konkurenci, a proto angažoval Jakuba Orsavu. Věříme, že bude přínosem a pomůže mužstvu k co nejlepšímu umístění,“ doplnil ho sportovní manažer Jaroslav Bednář.

Vyřízené střídavé starty z Chance ligy
Na soupisku Mountfieldu HK byli dopsáni: Lukáš Nedvídek (Třebíč), Karel Plášil (České Budějovice), Marek Tomica (Chomutov) a Jan Veselý (České Budějovice).

Plzeň - hokej Škoda Plzeň – Mountfield HK
Náhradník Lukeš přišel na nájezdy a vyhrál