Nešlape to, to je jasné. Přesto se objevilo světlo na konci tunelu. Hokejový Hradec uhrál v sérii s Mannheimem, mistrem Německa, postup do čtvrtfinále Ligy mistrů.V odvetě na ledě soupeře remizoval v úterý večer 1:1. Po domácí výhře 1:0 to stačilo.

„Hráli jsme hlavně dobře do obrany, Mannheim nás o hodně přestřílel. Byla to bitva a my jsme ji vyhráli,“ ocenil hradecký asistent Petr Svoboda.

„Je to úspěch hlavně kvůli tomu, v jaké jsme dece,“ řekl v rozhovoru pro klubový web brankář Mazanec, jednoznačný hrdina zápasu. Především v první třetině mužstvo spasil. „Nemůžeme dát góly v české lize a vyhrát. O to důležitější je takovou sérii ukopat,“ dodal.

Opravdu, úspěch v kontinentální soutěži přichází ve chvíli, kdy je Hradec v domácí extralize na ústupu. Prohrál čtyřikrát v řadě, naposledy doma v neděli jednoznačně s Třincem. „V naší hře je velká nervozita zejména směrem do útoku a v zakončení,“ glosoval neúspěch jeden z hlavních trenérů Tomáš Martinec.

Marek Mazanec.
Hrdina Mazanec: Tlak je, ať chci, nebo ne

Během nepříjemné série dal Mountfield pouze čtyři branky. V lize jich zapsal ve dvaceti utkáních pouze padesát a je v této statistice čtvrtý nejhorší.

Především kvůli tomu spadl v tabulce na deváté místo. Na jedenáctou pozici, jež by znamenala na konci sezony neúčast v play off drží náskok čtyř bodů. Jenže Olomouc, která se na ní usadila, má odehráno o jeden duel méně.

Proto je nutné, aby tým zapnul. „Holt nám to tam moc nepadá, ale já věřím, že to tam za chvíli začnou sypat,“ prohlásil Mazanec.

Aby se to změnilo, přemýšlí vedení klubu o hráčských změnách. Trápí se Tomáš Vincour, v minulé sezoně nejlepší střelec mužstva s jedenadvaceti góly. Nyní má na kontě pouze dva. Podobně je na tom také Lukáš Cingel.

Mužstvo si navíc potřebuje zažít defenzivnější styl hokeje, který od něj vyžaduje nový trenér Vladimír Růžička, jenž doplnil nedávno Tomáše Martince a už nyní má během zápasů hlavní slovo.

Předseda Svazu futsalu ČR Otakar Mestek.
Téma konference: rozvoj neprofesionálního fotbalu