Má za sebou zpropadenou sezonu. Měsíce plné bolesti, zato dost často bez hokeje. A když Petr Zámorský, klíčový obránce hokejového Hradce Králové, nedohrál v půlce února vítězný duel extraligy na Spartě, zdálo se, že šlo o jeho poslední vystoupení za Mountfield.

V tu chvíli totiž bylo jasné, že se opět ozvalo zlobivé koleno, reprezentantovi navíc končila v klubu smlouva – a sám se netajil tím, že by se rád vrátil po nějaké době do Švédska, kde má velmi slušné jméno.

Je to však jinak.

Zámorský zůstává hradeckým Lvem, podepsal novou jednoletou smlouvu.

„Jednání s Petrem a jeho agentem byla velice korektní a jsem moc rád, že jsme se dohodli i přesto, že měl nabídky z jiných klubů v Česku i v zahraničí,“ říká generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček.

Kevin Klíma (vpravo) a jeho dvojče Kelly.
Dvojčata v Hradci, to by bylo něco. Dorazí Kelly?

Hradci dozajista pomohla i nynější nejistota. Neví se, jak budou vypadat hokejové (či fotbalové) trhy po zahnání pandemie koronaviru. Je jasné, že peněz bude méně, proto budou hráči - logicky - volit jistotu.

Nej obránce

A tu Zámorský v Hradci má. Na východě Čech se vrátil po nepříliš dobrých letech mezi českou elitu, v minulém roce si zahrál i na mistrovství světa. V nedávno předčasně ukončené sezoně tak dominantní nebyl, ale vysvětlení je nasnadě. Trápily ho všemožné neduhy, nejprve onemocnění jícnu, poté opakovaně koleno, s nímž musel na operaci.

„Slibujeme si od něho produktivitu a pevně věřím, že po doléčení svých zdravotních problémů, které ho limitovaly na konci této sezóny, naváže na úspěšný minulý ročník a bude opět jedním z pilířů naší obrany,“ věří návratu na level ze sezony 2018/19 manažer Kmoníček.

V tom ročníku byl odchovanec Zlína nezastavitelný. Stal se nejproduktivnějším obráncem extraligy, v padesáti zápasech zapsal deset branek a osmadvacet asistencí.

Klub i fanoušci věří, že přidá další rok snů.

Předkolo hokejového Generali play off Tipsport extraligy: Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary.
Hráč číslo 1: U Mountfieldu lehká volba...