Když byli spolu na jedné (hokejové) lodi, vždy to šlapalo. Ve Slavii z toho bylo pět extraligových medailí, vyšperkovaných titulem v roce 2008. V Chomutově zase senzační postup do semifinále play off 2017.

Hradec nyní věří, že kouzlo spolupráce mezi Vladimírem Růžičkou starším v roli trenéra se synem na pozici elitního středního útočníka znovu zafunguje.

Symbióza jela, i když jejich privátní vztahy nebyly v poslední době podle zpráv z hokejového zákulisí ideální. Táta například nebyl synovi na svatbě…

Na stadionu však jeli v profesionálním módu.

„On je trenér, já jsem hráč. Snažím se plnit pokyny na maximum. Trénuje mě už dlouho, jsme na tohle zvyklí. V tomhle se nic nezměnilo,“ komentoval junior.

Jan Veselý.
Hradec Králové našel partnera v Chance lize. Na úvod poslal kozlům Jana Veselého

Na ledě to bylo vidět, žádná potíž. I proto přichází Růžička mladší do Mountfieldu po ročním - mírně rozpačitém - angažmá ve Spartě.

Jednatřicetiletý forvard podepsal kontrakt na dvě sezony, k týmu se připojí v průběhu července. Zatím se podobně jako jiní protřelí hráči chystá na sezonu individuálně.

„Byli jsme spolu v kontaktu již minulou sezonu, kdy především z rodinných důvodů, kvůli malým dětem, dal přednost angažmá ve Spartě,“ popsal generální manažer klubu Aleš Kmoníček, jak se vyvíjel příběh interesantního přestupu.

„Po vzájemné dohodě ohledně ukončení kontraktu se Spartou jsme začali jednat o možné spolupráci. Musím říct, že jednání s Vláďou a jeho agentem byla velmi korektní a poměrně rychlá,“ ocenil GM.

První letní trénink hokejistů Mountfieldu HK ve sportovním areálu ve Vysoké nad Labem.
Bomba. Hradečák Chalupa míří do NHL!

Co by měl trojnásobný reprezentant mančaftu dodat? Zkušenost, nápaditost, samozřejmě body.

„Již delší dobu jsme sháněli kreativního centra, který by nám pomohl zlepšit přesilové hry, byl silný na puku, úspěšný na vhazování a samozřejmě uměl dát gól. To vše Vláďa splňuje,“ vypočítal Kmoníček.

„Slibujeme si od něj především zlepšení přesilových her a produktivity,“ dodal.

Elitního forvarda ostatně Hradec hledá už dva roky, od chvíle, kdy kariéru ukončil šikula Jaroslav Bednář.

Bude Růžička (konečně) správná volba?

EXMANAŽER JAKO POSILA. Vrchlabí pomáhal ve druhé lize také někdejší kapitán Hradce Králové a později jeho sportovní manažer (dnes už bývalý) Jaroslav Bednář.
Veterán Bednář se vrací do Slavie. Naskočí do ligy?