„Mrzí mě, že jsme nemohli odjet na naplánované soustředění na Boží Dar. Po zpřísnění opatření v České republice a po velkém nárůstu nakažených se německá strana zalekla situace a ze dne na den nám možnost využívání ledové plochy odřekla. Velmi nám tím zkomplikovala situaci,“ uvedl pro klubový web Mountfieldu generální manažer Aleš Kmoníček.

Východočeský klub tak musel rychle přispěchat s náhradním řešením. Na tento týden si přece jen objednal led v Dobříši, kam se mu nejprve moc nechtělo. První trénink na ledě po dlouhé pauze absolvují svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky ve středu, druhá jednotka je naplánovaná na pátek. Oba tréninky by měly proběhnout ve večerních hodinách. „Po pečlivém zvážení a komunikaci s lidmi z Dobříše jsme nakonec dali přednost večerním tréninkovým časům, kdy by již ledová plocha po dopolední zátěži měla být v lepší kondici,“ myslí si Kmoníček.

Hokejová show Winter Classic ve Špindlerově Mlýně se bude konat až příští rok.
Hokejová show ve Špindlerově Mlýně letos nebude. Co na to Jágr a Dědek?

Návrat na domácí stadion je v tuto chvíli nejistý a to vzhledem k současné politické situaci, kdy se neví, kdo povede ministerstvo zdravotnictví. Přitom většina klubů byla v posledních dnech přesvědčena, že se blíží doba, kdy se znovu rozběhne nejvyšší domácí soutěž. „Myslím, že jsme již byli blízko rozhodnutí o začátku trénování na ledě a o pokračování extraligy. Bohužel došlo k této prekérní situaci pro nás v nejnevhodnější dobu,“ dodal Kmoníček.