„I pro nás je odchod Rudy nepříjemnou záležitostí. Je však potřeba konstatovat, že Ruda přišel do týmu jako rozdílový hráč a byl nadstandardně finančně ohodnocen,“ uvedl Schön. „Naše očekávání nesplnil, poměr cena / výkon nebyl v rovnováze, a proto se vedení několikrát s Rudou a poté i s jeho agentem sešlo, aby společně našli kompromisní řešení v motivační úpravě platu. Bohužel Ruda neprojevil sebemenší sebereflexi.“

Pravák Komety Jakub Orsava.
Pohyb hokejistů mezi Hradcem a Brnem završil příchod Jakuba Orsavy

Rozchod je to každopádně nepříjemný, uvidí se, jak zareagují fanoušci, jejichž byl Červený velkým oblíbencem. „Nic moc jsem nehledal, nechal jsem to na Hradci, s kým se dohodne. Ozvala se Kometaa pár dalších týmů, vyšlo to na Brno. Byl jsem v kontaktu s panem Zábranským a jsem rád, že jsem se dostal do tak kvalitního týmu,“ řekl Červený na webu Komety. Do hry se zatím nedostane, před Vánocemi se totiž zranil při utkání s Plzní. Trápil ho otřes mozku, navíc měl pohmožděnou krční páteř.

„Ještě mě to úplně nepouští do hry, ale každým dnem se to lepší. Věřím, že se brzy vrátím. Trénuju s kondičním koučem,“ řekl.

Nejen Červeného odchod oznámil v pátek Hradec. V poslední den přestupního termínu potvrdil, že v týmu pokračuje šestice hráčů: Obránci Filip Pavlík s Radimem Šaldou a útočníci Radek Smoleňák, Petr Koukal, Radovan Pavlík a Jordann Perret.

Plzeň - hokej Škoda Plzeň – Mountfield HK
Náhradník Lukeš přišel na nájezdy a vyhrál