Nervy dokázala nakonec lépe ukočírovat hostující Chrudim, která nastoupila bez Davida Pospíšila, jenž byl po utkání s Třebíčí vyřazen z kádru nováčka.

Čtyři minuty před koncem rozhodl o odvozu kompletní sbírky bodů Zohorna.

Hradec vstoupil do utkání katastrofálně. Už v 6. minutě si musel trenér Pazourek vyžádat oddechový čas. Za stavu 0:2.

Přesně po čtyřech minutách poprvé překonal Valko nejistého Koutského, za chvíli skóroval mazák Zadina. Domácí se dostali do hry v 9. minutě, když Ulehla z otočky trefil přesně k tyči chrudimské klece.

Hostákovi svěřenci odpověděli v přesilové hře. Myšlenku Martince přetavil ve svoji druhou branku Zadina.

Prostřední část patřila Hradci. Už po třiatřiceti vteřinách pustil lacinou branku Růžička, pak se červenal i při vyrovnávací trefě hradeckého kapitána Roubíka v oslabení.

V závěrečné části nepřesnými výroky rozvířil atmosféru v hledišti rozhodčí Smitka.

Trenéři vystřídali oba brankáře a kapituloval jediný – hradecký Luňák, když v 56. minutě propustil mezi betony střelu Zohorny.

Hradec Králové - Chrudim 3:4
Branky a asistence:
9. Ulehla (Koudelka), 21. Koudelka (Sláma), 28. Roubík (Kadlec) – 5. Valko (Král), 6. Zadina (Žák), 17. Zadina (Martinec, Toužimský), 56. Zohorna (Beránek). Rozhodčí: Smitka – Bertlík, Hynčica. Vyloučení: 5:6, navíc Hruška 10 minut OT. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 2373. Třetiny: 1:3, 2:0, 0:1.
HC VCES Hradec Králové: Koutský (21. Luňák) – Vojta, Karlíček, Sláma, Hendrich, Pazdera, Zukal, P. Březina – Fořt, Roubík, Kadlec – Hruška, Koudelka, Ulehla – Nedorost, Filip. Pa. Suchý – Luštinec, O. Březina, Berger.
HC Chrudim: Růžička (41. Němec) – Toužimský, Kolář, Vyskočil, M. Šeda, Pe. Suchý, Šafařík, Fejgl, Nakládal – Zadina, Martinec, Žák – Valko, Král, J. Šeda – Bláha, Zohorna, Kuncl – Semorád, Beránek, Bělohlávek.