Hradec - Kometa 4:2

Východočeši před největší návštěvou v ročníku (3012 diváků) uhasili po parádním výkonu jednoho z horkých adeptů na postup do extraligy Kometu Brno.

Hradec Králové nastoupil ve žlutočervené kombinaci s historickým logem TJ Stadion na prsou a hned se pustil do ostřelování AlexandraHyláka.

Ten ustál obří šance exbrněnského Moskala a Volrába, ale pak inkasoval po náhodné střele Jana Hrušky z nulového úhlu.

Domácí hokejisté zvýšili náskok v 36. minutě. Nedorostovi si najel na elegantní pas Martin Filipa a blafákem do forhendu zvýšil.

Hosté ve třetí třetině zadělali na pořádné drama.

Po brankách Černého a Lhotského srovnali, ale v čase 58.20 šikovně vložil David Nedorost hůl do přihrávky Martina Filipa a rozhodl.

V následné power play pečetil výsledek útočník Kadlec.

Domácí hokejisté si tak definitivně pojistili šesté místo v prvoligové tabulce.

Fakta – branky a asistence: 16. Hruška (Hendrich, Volráb), 36. Nedorost (M. Filip), 59. Nedorost (M. Filip, Zápotočný), 59. Kadlec – 51. Černý (Brabenec), 57. Lhotský (Zubíček, Padělek). Rozhodčí: Jílek – Arazimová, Špringl. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 3012. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:2.
HC VCES Hradec Králové: Luňák – Táborský, Karlíček, Burián, Hendrich, Zápotočný, L. Filip , Pazdera, Sláma – Fořt, Roubík, Kadlec – Hruška, Koudelka, Volráb – Suchý, M. Filip, Moskal – Luštinec, Kubišta, Nedorost.
Kometa Brno: Hylák – Zubíček, Lhotský, Morava, Křetínský, Houdek, David, Kántor, Kempný – Polodna, Padělek, Vondráček – Klimt, Liščák, Sedlák – Brabenec, Kostourek, Černý – Dlouhý, Švagrovský, Haluza. (šp)

Chomutov - Vrchlabí 6:0

Chomutov -Až v nečekaně jasnou záležitost v podání domácího týmu se proměnil včerejší souboj čtvrtého Chomutova se třetím Vrchlabím. Horalé inkasovali z holí severočeských hokejistů šest gólů a počtvrté v letošní sezoně jim podlehli.

O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto již po první třetině. Domácí vedli 3:0. Jejich razantní vstup do utkání poprvé gólovou úrodu přinesl v 6. minutě po teči Eiselta. Na 2:0 zvýšil v 10. minutě v přesilové hře Jeslínek a o tři branky měli Chomutovští navrch ve 14. minutě po nechytatelné střele Hlinky z prostoru mezi kruhy.

První vrchlabská šance v utkání se zrodila až ve 26. minutě, ale Pajič těsně minul. Naopak ve 35. minutě po přihrávce Jíry před branku nezaváhal Hlinka a bylo to 4:0. Na konci druhé třetiny pak ještě za gólmanem Štůralou skončila i rána Pulpána od modré.

V závěrečné části se do hostující branky postavil Ševčík, který o čisté konto přišel po gólu Skořepy v oslabení.

Fakta – branky a asistence: 6. Eiselt (Nikolov, Domin), 11. Jeslínek (Ťupa), 14. Hlinka (Jeslínek, Mikšovic), 35. Hlinka (Jíra), 39. Pulpán (Jíra), 57. Skořepa (Hašek, Trefný). Rozhodčí: Pešina – Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1413. Třetiny: 3:0, 2:0, 1:0.
KLH Chomutov: Lundell – Ťupa, Grof, Nikolov, Bombic, Pulpán, Trefný, Všetečka – Domin, Eiselt, Hlinka – Míka, Mikšovic, Tauš – Jíra, Malát, Hašek – Jeslínek, Fábry, Skořepa.
HC Vrchlabí: Štůrala (41. Ševíčk) – Matějíček, Chaloupka, Chatrnúch, Štrach, Galvas, Jaroměřský, Bendík, Wagenhoffer – Gajovský, Beck, Gengel – Krupka, Pajič, Rusnák – Kubeš, Kříž, Hubáček – Látal, Rapáč, Rákos. (bog)

Ústí n. L. - Chrudim 1:0 PP

Ústí nad Labem -Na ledě suverénního lídra se chtěl chrudimský nováček pokusit o první body ze vzájemných zápasů. Nakonec si odvezl alespoň jeden po prohře v prodloužení. Favorit sice měl převahu, ale Východočeši obětavě a dobře bránili, a co prošlo, to výborně kryl brankář Šrámek. Ten dostal po dlouhé době příležitost místo svého kolegy Němce.

Paradoxně mohli jít hosté do vedení sedm vteřin před první sirénou, ale Semorádovu akci zneškodnil rovněž výborný exreprezentační gólman Salfický. Druhá část se nesla v podobném duchu. Ve 27. minutě zastoupil brankáře Šrámka obránce M. Vágner, který odrazil z opuštěné svatyně Novákovu střelu.

V dramatickém závěru měly oba celky několik šancí, ale gól nepadl, takže se rozhodlo v 35. vteřině prodloužení.

Fakta – branka a asistence: 61. Hovorka (Heřman, Špirko). Rozhodčí: Jeřábek – Truneček, Kašík. Vyloučení: 4:5, bez využití. Diváci: 2033. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 – 1:0.
HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický – Bolf, Tůma, Němeček, Macháček, Klobouček, Zeman, Pojkar – Hovorka, Špirko, Heřman – Čaloun, Šagát, Sklenička – Janků, Hanzl, Šaffer – M. Novák, Havlíček, Kuchejda.
HC Chrudim: Šrámek – Toužimský, M. Vágner, Vyskočil, Lojek, Suchý, Šafařík, Zukal, O. Vágner – Zadina, T. Martinec, J. Šeda – Valko, Stoklasa, Žák – Klejna, Stavenský, Bělohlávek – T. Bláha, Zohorna, Semorád. (pn)

Zbývající výsledky 44. kola: Poruba - Jihlava 0:6, Havlíčkův Brod Benátky 3:4, Kadaň - Beroun 2:1, Olomouc - Most 7:4, Třebíč - Havířov 4:2.