147 branek a 193 asistencí! To je vizitka JAROSLAVA ROUBÍKA za necelých osm sezon v Hradci Králové. Ohromující čísla v provinčním klubu mu zajistila atraktivní angažmá v Ústí nad Labem, s kterým se letos znovu popere o postup do extraligy.

Ve středu se Roubík vrátil ,,na místo činu“, poprvé od přestupu. „Musel jsem jít do jiné kabiny, než jsem zvyklý. Byl rozdíl zahnout doleva místo doprava,“ usmívá se čtyřiatřicetiletý borec, jenž své bývalé spoluhráče nešetřil. Ústí totiž porazilo Hradec 7:2…

Těšil jste se na návrat?
Ani nevím. Snažil jsem se nad tím nepřemýšlet, brát to profesionálně. To víte, mám tady hodně kamarádů… S Koudym (Koudelkou) a Káďou (Kadlecem) jsme si před zápasem volali, ale hokej ani neřešili. Spíš jsme se těšili, že si zase pořádně pokecáme. Bylo to příjemné, ale zároveň zvláštní. Hrál jsem tady opravdu dlouho.

Jaké jste měl pocity, když ústecký autobus zastavil u stadionu, kde jste dlouhá léta zářil?
Nádhera. Jen jsem šel do jiné kabiny. Je rozdíl zahnout doleva místo doprava. (směje se) Jinak to bylo fajn. Do Hradce jsem přijel hrozně rád.

Vnímal jste převratné změny, které se přes léto v klubu udály? Odešel generální manažer Roman Višňák, výrazně se obměnilo celé vedení i hráčský kádr.
V kabině moc velkou obměnu nevidím, noví jsou snad jen čtyři hráči. Jinak jsem vše pečlivě sledoval. Na velké soudy je brzo. Jestli to bylo přínosné, se ukáže až po sezoně.

Jaký je největší rozdíl mezi Ústím a Hradcem?

V Ústí je vše na profesionálnější úrovni a jediným cílem je postup do extraligy. V Hradci jsme byli rádi za play off. To je nejmarkantnější rozdíl.

Na Hradec jste vletěli jako uragán a v šesté minutě vedli 3:0. Bylo už rozhodnuto?
Určitě. Hradec docela dost znervózněl. Sice pak zabral, vstřelil gól, kluci začali po ledě lítat a mlátit to. Hráli tvrdě, bruslili, ale jinak šance neměli. Na konci druhé třetiny jim to tam napadalo a bylo hotovo.

Kdyby Koudelka proměnil trestné střílení, mohli se Hradečtí vrátit do zápasu. Překvapil vás způsob zakončení, když zvolil bombu golfákem?

(usmívá se) Už když jel na penaltu, tak se smál. Bylo mi jasné, že chudák zase nebude vědět, co má udělat. Určitě se soustředil, aby zase neskončil někde v koutě. Možná, kdyby snížil na 2:3, tak se zápas mohl odvíjet jinak. My ale máme čtyři silné lajny a to se musí projevit.

Prohráli jste jen jednou, vedete ligu, střílíte spousty branek. Užíváte si vstup do sezony?
Je to dobrý pocit. S Hradcem jsme taky dost vyhrávali, je to podobné. Jde o to, abychom hráli pěkný hokej a hra nás bavila.

Postup do extraligy. Je to v Ústí hlavní motto letošní sezony?
(pokyvuje) Nic jiného se nečeká. Chceme vyhrát první ligu a pokusit se konečně postoupit. Máme zkušenosti z jara, kdy jsme v baráži vypadli s Boleslaví. Jdeme to zkusit znovu.

Myslíte, že jste silnější?
Je to plus minus stejné. Ukáže se až na konci sezony.

Hrajete centra druhé formace, od trenéra Rosola dostáváte hodně prostoru. Jste se svojí rolí v mužstvu spokojený?

Jsem rád. Snažím se toho využít, i když se mi letos nějak nedaří střílet branky. Ale budu bojovat. Věřím, že to přijde.

Berete v čtyřiatřiceti letech letošní sezonu jako poslední šanci na výrazný týmový úspěch?
Nepřemýšlím o tom. Chci hrát dobrý hokej, dávat góly nebo na ně přihrávat. Chci mít radost z každého zápasu. Zatím neřeším, co bude dál.

Po zápase vás za skvělé služby odměnil hradecký klub. Potěšilo vás to?

Musím se přiznat, že jsem to vůbec nečekal. Bylo to strašně příjemné. Fanoušci mi zatleskali, měli mě tady rádi, a klukům přeju, aby na ně chodilo víc lidí, protože si to určitě zaslouží.

Roubík v Hradci

Sezony: 8
Zápasy: 300
Góly: 147
Asistence: 193
Body: 340
Trestné minuty: 178
Nej. sezona: 2008/09 (22+32)