Fakta – branky: 44. Blažek (Radil – 12. Hradecký (David, Štrach), 19. Meidl (Havlík, Kubica), 54. Meidl (Kubica, Hořava), 59. Beroun (Hradecký), 60. Protivný (Štach, Hradecký)

HC Chrudim

Růžička – Drtina, Malinský, Toužimský, Mocek P., Mocek D., Charousek, Poskočil – Radil, Blažek, Šeda – Zadina, Martinec, Žák – Valko, Král, Bělohlávek – Bláha, Semorád, Rákos – Klejna

Orli Znojmo:

Horčička – Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, David – Svoboda, Padělek, Staněk – Beroun, Hradecký, Sedlák- Havlík, Meidl, Kubica- Vyletelka, Barták

První šanci zápasu si vypracovali ve 4. minutě v přesilovce hosté, před prázdnou brankou ale nedokázal Havlík doklepnout skákající puk do sítě. Náznak chrudimské odpovědi přišel o 3 minuty později, přečíslení dvojice Král – Bělohlávek ale ukončila nepřesná nahrávka. Ve 12. minutě se již stav měnil, domácí z toho však radost neměli. Po rychlé akci Znojma vyškolil nejprve Hradecký P. Mocka a pak prostřelil Růžičkovy betony. I v dalším průběhu měli Moravané více ze hry, s jejich dalšími dvěma příležitostmi si ale chrudimský gólman poradil. V 17. minutě obdržel za úder do oblasti hlavy a krku Bláha trest na 5 minut + do konce zápasu a v následné dlouhé přesilovce přidal Meidl druhý gól.

Ve druhé třetině se domácí snažili zápas zdramatizovat a stav zkorigovat, zkušení hosté je ale příliš do šancí nepouštěli a co prošlo, zlikvidoval brankář Horčička. V polovině utkání se objevil po nahrávce Blažka v obrovské příležitosti Radil, jeho rána z první však nemířila přesně.

Do závěrečného dějství vlétli domácí náporem a po minutě vytěsnil švih Zadiny Horčička ramenem. Ve 44. minutě našel Radil mezi kruhy najetého Blažka, a ten po ledě poprvé překonal znojemského gólmana. Za čtyři minuty vypadl po střele Šedy Horčičkovi puk z lapačky, nikdo z chrudimských hráčů však nebyl v okolí, aby puk zasunul tam, kam patří. V 54. minutě přišel pro domácí šok. Z dorážky se pohotově prosadil Mendl (1 : 3). Naděje na bodový zisk se Chrudimi začala rozplývat. Hráči sice ještě nesložili zbraně a dál bušili do obrany Moraváků, kontaktního gólu se ale nedočkali. Tři a půl minuty před koncem dokonce přistoupili k power play, výsledkem ale byl jen pečetící gól Berouna do prázdné branky. Sekundu před závěrečnou sirénou pak přidal hřebíček do chrudimské rakvičky Protivný.