„Jsem rád, že můžu být ve Vrchlabí,“ těší se osmačtyřicetiletý kouč z nového angažmá v mužstvu ambiciózního prvoligového nováčka, který si po historickém postupu do druhé nejvyšší české hokejové dal hned za cíl postup do play off.


Máte za sebou první týden pod Krkonošemi. Jaký byl?
Pořádně hektický, a to nemyslím jen tréninky. Máme tu teď spoustu věcí na organizování, sháníme hráče, doplňujeme kádr. Není to jednoduché. Od rána do večera jsme v zápřahu.


A už jste si prošel třeba město?
Jen minimálně. Snad o víkendu bych měl mít trochu volno, tak se do města zajdu podívat.


Takže ani výlet na Sněžku nyní nebude aktuální?

Kdepak. (usměje se) To až budu mít úplné volno. Teď máme ve Vrchlabí hodně jiné a dost náročné práce.


K týmu jste naskočil do rozjeté přípravy. Jak moc jste zasahoval do harmonogramu, který připravil váš předchůdce, nyní váš asistent Josef Řeháček?

Nevěděl jsem, jak kluci trénovali předtím, ale s Pepíkem jsme to probrali. Změny, které jsem pak provedl, byly jen malé. Spíše se jednalo o přesuny jednotlivých činností, abychom neměli tak omezené možnosti při navštěvování míst k trénování. Proto jsme si také na stadionu zřídili vlastní posilovnu, kde jsme byli poprvé v úterý. Hodí se, i když bude pršet nebo pro hráče, kteří jsou zranění.


A jak si tedy hráči zatím v přípravě vedou?

S jejich přístupem jsem spokojený. Už se také začíná zvedat i jejich počet.


Vrchlabí posiluje?

Ano, přišli dva hráči. Daniel Brynecký z Havířova a Ladislav Gengel z Mladé Boleslavi. Víc bych to ale nerozebíral. To je otázka spíše na manažera Aleše Kmoníčka. Jsem ale rád, že ti kluci jsou ve Vrchlabí.


Od mužstva, které sestavíte, se očekává účast v play off. Ke splnění cíle by vám nyní mohl nahrávat i nový systém soutěže. Jak vy se díváte na rozdělení první ligy na dvě skupiny?

No nahrávat by nám to mohlo. Určitě je to lepší, než aby se hrálo v základní části šedesát kol. Můj názor je, že to je dobrý systém. Čtyřicet čtyři zápasů v základní části, pak předkolo. Nemusí se tolik cestovat. To není špatné. Ale na druhou stranu bude těžší získávat body, protože si myslím, že v naší skupině jsou silnější soupeři.


Ve skupině s týmy z Čech se také čtyřikrát potkáte s Hradcem. Vybaví se vám vzpomínky na nedávné angažmá?

Já to moc neřeším. V Hradci jsem působil, ovšem to už je za mnou. Teď jsem u jiného týmu.


Bude mít nováček soutěže tým na to, aby porazil loňského semifinalistu?

Samozřejmě rádi bychom nad Hradcem zvítězili. Bude to derby, bude proto i větší motivace. My se však nesmíme soustředit jen na tato utkání a musíme jít od zápasu k zápasu.


Přesto, nebylo by pro vás vítězství takovou satisfakcí za odvolání?

Třeba i trochu jo. (ušklíbne se) Já jsem však rád, že můžu být ve Vrchlabí. A jestli porazíme Hradec nebo nějakého jiného soupeře, to je mi jedno. Důležité je, abychom získávali body, kterých k postupu do play off budeme potřebovat hodně.