Ve včerejším přípravném utkání východočeských prvoligových týmů hokejisté Hradce Králové remizovali s nováčkem z Vrchlabí 2:2. Krkonošský tým se v přípravě trápí v koncovce, tentokrát mu dva góly stačily k nerozhodnému výsledku.

Hradec – Vrchlabí 2:2

První třetina se hrála za mírné převahy domácích. Všechny akce ale končily na pozorném brankáři Ševčíkovi. V 11. minutě udělali hosté hrubku při rozehrávce ve vlastním obranném pásmu a na kapitána Roubíka zívala prázdná branka – 1:0. Po obdrženém gólu ovšem vrchlabští hokejisté ožili a hra se vyrovnala. Z neslaného nemastného závěru první třetiny zaujal jen moment z 19. minuty, kdy se Suchý ocitl sám před hostujícím brankářem, ale nedal.

Druhou třetinu zahájili náporem hokejisté Vrchlabí a v 9. minutě se dočkali vyrovnání z hole Kraučuka, kterému poslal přesný pas Krstev. I po vstřelené brance měli svěřenci kouče Jeřábka mírnou převahu. Domácí Energetiky dostala do hry až série vyloučení, kterými trestal sudí přestupky hostů.
Ve třetí části se hrál svižný hokej nahoru dolů se šancemi na obou stranách. Přitvrdilo se a hra už snesla prvoligové parametry. Na začátku 52. minuty využili Vrchlabští svoji přesilovou hru a po dorážce Gengela se ujali vedení. V závěrečných šesti minutách se utkání změnilo v souboj hradeckých útočníků s vrchlabským brankářem Ševčíkem. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali v 59. minutě, když se od modré trefil Kolář. Hradečtí hokejisté se snažili v poslední minutě strhnout vedení na svoji stranu, ale stav se již neměnil.


Fakta
– branky a asistence: 12. Roubík, 59. Kolář (Starý) – 29. Kraučuk (Krstev), 52. Gengel (Bendík). Rozhodčí: Brandejs. Vyloučení: 4:6 Využití: 0:2. Diváků: 250. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:1.

 

HC VČE Hradec Králové: Dušek – Toužimský, Kolář, Karlíček, Hendrich, Pazdera, Klement, Burian, Lesák – Starý, Roubík, Kadlec – Haluza, Koudelka, Vondráček – Fišer, Domin, Suchý – Šejnoha, Šeda, Volráb.

 

 

HC Vrchlabí: Ševčík – Rýgl, Hrach, Vyskočil, Chaloupka, Bendík, Višňák, Vojta, Krstev – Bárta, Pajič, Brynecký – Hruška, Horčička, Plodek – Kříž, Přeučil, Gengel – Kraučuk, Rapač, Nevyhoštěný.