Zájem o něho má český mistr – Sparta Praha, který si devětadvacetiletého hokejistu smluvně pojistil na střídavý start. „Zatím se však nic neděje. Uvidíme jestli mě Sparta využije,“ říká Roubík.
Nemluvil jste ani s trenérem Výborným?
Ne, opravdu ne. Neproběhl žádný kontakt.
Sezonu tedy zahájíte v hradeckém dresu. Hodně se těšíte?
Spíš jsem v očekávání. Čeká nás zajímavá sezona s množstvím změn.
Ligu zahájíte na rozdíl od jiných mužstev až v sobotu s Havlíčkovým Brodem. Je to problém?
Myslím si, že je to škoda. V tabulce nám budou chybět nějaké body.
Kam sahají ambice týmu?
Jako kapitán chci mužstvo dovést do play off. To je první úkol. Stejně se všechno podstatné odehraje právě až ve vyřazovací části. Pokud bychom postoupili z první pozice a pak hned vypadli, tak k čemu by nám to bylo…
Vedení klubu před sezonou představilo nového generálního partnera. Ulevilo se vám?
O to ani nejde. Loni jsme ho neměli a stejně předváděli dobrý hokej.
Myslel jsem to spíše z pohledu finančního zajištění klubu a určité dávky jistoty pro vás hráče. V minulé sezoně jste měli u klubu jisté pohledávky…
Snad se rozpočet více nafoukne a bude to lepší. Manažer Višňák pokaždé peníze sehnal. A že tam bylo prodlení… takové problémy mají všude.

Vrchlabský šéf se vrací fit

Natržné vazy v koleně a jeden přetržený v kotníku. To byly následky, které si odnesl kapitán HC Vrchlabí (na snímku) z nešťastné srážky na tréninku s Lukášem Valkem. „Byl to takový smolný začátek přípravy,“ vysvětluje 33letý obránce, který se vrátil na led před čtrnácti dny.
Cítíte se už v pořádku?
Stoprocentně. Naštěstí vazy v koleně byly jen natržené, takže jsem už po šesti dnech začal šlapat a chodit do posilovny. Není to sice jako když se chodí na led, ale řekl bych, že fyzičku jsem neztratil. Teď jsem se to všechno snažil dohnat na ledě.
Nebude vám chybět herní zátěž? Přeci jen jste odehrál pouze dva přípravné zápasy proti Mladé Boleslavi a Hradci Králové.
Doufám, že ne. Na tréninku se hraje na dvě, i když samozřejmě je to něco jiného než v zápase. Řekl bych ale, že s nerozehraností bych problémy mít neměl.
Co si slibujete od nové sezony?
Naším cílem je být do šestého místa a zahrát si play off. Za tím půjdeme.
V čem by mohla být síla letošního Vrchlabí?
Máme velmi kvalitní oba brankáře. V týmu spoustu mladých hráčů, kteří po dobré letní přípravě na tom budou dobře bruslařsky. Náš herní styl bude právě hodně založený na bruslení a důrazu.
Dnes vyjedete na led proti Berounu. Jaký očekáváte zápas?
To vůbec netuším. Loni jsme s Berounem hráli v přípravě, letos ne. Víme, že mají poskládané dva zkušené útoky. Samozřejmě bereme jedině vítězství. Právě Beroun a pak ještě Kadaň a Havlíčkův Brod by měly být týmy, s nimiž se budeme prát o play off. (bog)