Lepšího hráče byste v sobotu ani po pečlivém a uvážlivém výběru v dresu hradeckých hokejistů nenašli. JAN STARÝ v premiérovém utkání nové sezony proti Havlíčkovu Brodu dlouho držel svými dvěma góly naděje Východočechů. Jenže to nestačilo. Hradec prohrál 2:3 brankou v poslední minutě v oslabení.

Honzo, porážka se rozhodně nečekala. Máte pro to nějaké vysvětlení?
Šli jsme do sezony i do zápasu s tím, že chceme urvat tři body. Bohužel se to nepovedlo. Soupeř byl zarputilejší. Čekali jsme, že půjdou do branky, budou nastřelovat puky. To všechno jsme věděli… Chybělo nám to správné nasazení.

Mohl být kolaps způsobený třeba také menší rozehraností? Přece jen, soupeř vstoupil do ligy už ve středu.
Na to se nemůžeme vymlouvat. Těšili jsme se na sezonu, že to už konečně vypukne. Proto bych porážku rozhodně na nerozehranost nesváděl. Chyba je jenom v nás.

Od prvních minut byl výkon týmu bez jiskry. Do utkání jste se pořádně ani nedostali. Souhlasíte?
No… je to pravda. Těžko se mi to soudí, jsem v Hradci chvíli (pozn. red.: Starý je kmenovým hráčem Pardubic, přišel na střídavý start) Ale něco na tom určitě bude. V minulé sezoně jsme nastupovali do zápasů v mnohem větším tempu a s mnohem větším sebevědomím. Čekali jsme asi, že vítězství přijde samo, ale narazili. V pondělí to bude jiné.

Jedete do Kadaně…
V kabině jsme si hned po zápase řekli, že v Kadani začneme úplně jinak, že složíme reparát. Musíme vyhrát.

První zápas vás zastihl v dobré pohodě. Vstřelil jste dvě branky.
Při prvním gólu jsem dostal parádní přihrávku mezi kruhy od Káďi (pozn. red.: Kadlece) a trefil jsem puk ideálně. Při tom druhém jsem stál dobře před brankou a střela mě jen trefila. Jsem samozřejmě za dva góly rád, ale bohužel jsem chtěl hlavně vyhrát. Tohle je jen takové malé plus.

Do sezony vstoupili už také v Pardubicích, tedy ve vašem mateřském klubu. Při pokračující střelecké potenci by vám brzo mohl zavolat trenér Říha. Nemyslíte?
(rozesměje se) To asi není otázka pro mě. Ale rád bych svými výkony dokázal, že do pardubického kádru patřím.

Co vůbec říkáte na debakl Pardubic v Karlových Varech?
Čekal jsem, že to bude hodně těžké. Zvlášť na jejich ledě. Ale 7:2 je pěkný nášup.