Hradec Králové/ Jsou dvě možnosti. Buď nečekané porážky v úvodu soutěže pořádně zatřesou se sebevědomím hokejistů HC VCES Hradec Králové, nebo je zdravě naštvou a namotivují. Před dnešní prvoligovou bitvou s Vrchlabím to vypadá na druhou variantu. Alespoň o tom svědčí hlasy z hradecké kabiny. „Tenhle zápas nás může pořádně nakopnout,“ říká ostřílený bard ZDENĚK TOUŽIMSKÝ.


Může být derby pro Hradec opravdu odrazovým můstkem?
Rozhodně pro nás bude ten〜hle zápas hrozně důležitý. Když ho zvládneme, tak to pro nás bude nový start.
Vrchlabí trénuje váš bývalý kouč Jeřábek, jenž v létě odešel za dost zvláštních okolností. Dodá to zápasu ještě větší náboj?
Každý to bere jinak. (přemýšlí) Stalo se, co se stalo. Potřebujeme vyhrát a je jedno, jestli přijede Vrchlabí s Jeřábkem, nebo někdo jiný.
Co se vůbec děje zkraje ligy s hradeckým týmem? Máte pro dvě selhání nějaké vysvětlení?
Každý si to představoval trochu jinak, ale začátky jsou vždycky vrtkavé. Máme problém propasírovat do branky gól, který by nás zvedl. Dnes mají všechna mužstva plno sil, jsou fyzicky výborně připravená. Není velkého favorita. Podívejte na Brno, taky se trápí.
Jenže Kometa už má tři body a vy jste stále bez bodu. Jaká je v kabině nálada?
Zklamání určitě je, na druhou stranu si je každý vědom síly týmu. Je otázkou času, kdy začneme vyhrávat.
Patříte mezi nejzkušenější hráče. Už došlo na proslov směrem k týmu?
Tak to víte, že si k tomu taky řeknu svoje. Po zápase rozebíráme chyby. Ale zatím všechno probíhá v klidu.
Sledujete pozorně dostavbu stadionu?
(směje se) Jistě. Čím dřív to bude hotové, tím líp pro nás i pro fanoušky.
V prvním duelu se o domácím prostředí příliš nedalo mluvit. Jak se vám hrálo, když na jedné z hlavních tribun nebylo ani živáčka?
Bylo to zvláštní, skoro jak přátelák. I když lidi přišli, tak to nebylo ono.

 


Vrchlabí/ Odehrál parádní zápas v Chomutově, kde zaznamenal hattrick. Mnohem větší radost však měl slovinský útočník ROK PAJIČ (na snímku) po bitvě nováčků s Mostem, který totiž hokejisté HC Vrchlabí porazili 6:2. „Jsme hrozně rádi, že se nám podařilo vyhrát, protože už v prvních dvou zápasech jsme byli k vítězství blízko,“ zářil dvaadvacetiletý forvard, který nyní věří i v úspěch na ledě východočeského rivala.


Po „dvougólové“ letní přípravě jste si asi oddechli, že se vám podařilo také nasázet větší počet branek.
No konečně jsme to prolomili. Poprvé jsme vlastně vstřelili víc než tři góly. I kdybychom ovšem měli dát jen jeden a vyhrát, bude to stejné. Hlavní je vždycky vítězství.
V pondělí to vypadalo, že Most jste přehráli vcelku jednoznačně. Jak jste to z ledu viděl vy?
Soupeř mi přišel, že tolik nebrusil. Naopak my jsme byli stále v pohybu a tím pádem jsme měli i více prostoru a času vytvářet si šance. Byla pak jen otázka času, kdy je využijeme. Hodně nám také pomohly přesilovky, protože při hře pět na pět je to v první lize hodně vyrovnané. A další rozhodující moment byl, že jsme dali první gól a i potom v utkání stále vedli. Soupeř se musel tlačit do útoku a my mohli jezdit do přečíslení.
Co si slibujete od dnešního derby?
Hradec už bude muset vyhrát, protože chce hrát nahoře. Každý zápas však začíná od 0:0. Asi na nás vlítnou, ale když přežijeme začátek, mohli bychom s nimi hrát v pohodě jako s každým jiným týmem.
V přípravě jste Hradec doma porazili a na jeho ledě přišli o výhru až v závěru. Že by vám hra východočeského rivala seděla?
Určitě nám ty dva zápasy nějaké věci ukázaly. Nesmíme to však přeceňovat, byla to jen příprava. Řekl bych, že dnes to bude úplně jiné. Vždyť i my teď máme trochu pozměněný tým.
Máte slíbenou odměnu od trenéra Jeřábka, když vyhrajete?
Zatím ještě nic neříkal, ale doufám, že před zápasem něco do kasy dá. (smích)