Hned po šestnácti vteřinách otevřel účet zápasu Roubík. Oslabená Jihlava působila na ledě hodně bezradně, čehož využil v páté minutě Koudelka. V desáté minutě zakončoval úspěšně akci na jeden dotyk Sakrajda a trenér hostů Petr Kaňkovský si musel vzít oddechový čas.
Obraz hry se nezměnil ani ve druhé části. Svěřenci Pavla Pazourka převyšovali Duklu ve všech herních činnostech a přidali další tři góly.
Závěrečná třetina se proměnila v exhibici domácích hokejistů, kteří si připsali letošní rekordní výhru.
Fakta – branky a asistence: 1. Roubík (Fořt), 5. Koudelka (Vondráček), 11. Sakrajda (Koudelka, Hendrich), 22. Sakrajda (Hendrich, Vondráček), 38. Hendrich (Haluza), 40. Koudelka (Roubík), 48. Fořt (Táborský), 49. Koudelka ( Sakrajda, Vondráček), 57. Haluza (Karlíček) – 18. Rytnauer (Bakus, Čachotský), 55. Bakus (Kašpar). Rozhodčí: Minář - R. Prchal, Špringl. Vyloučení: 8:11. Využití 3:2. V oslabení 1:0 Diváků: 1666. Třetiny: 3:1, 3:0, 3:1.
Sestavy – HC VCES Hradec Králové: Koutský - Táborský, Lesák, Kolář, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Pavlů, Seidl - Fořt, Roubík, Kadlec - Sakrajda, Koudelka, Vondráček - Haluza, Domin, Suchý - Šeda, Rákos, Volráb.
HC Dukla Jihlava: Zgraggen - Míka, Staněk, Kuchyňa, Klíma, Martinka, Štrach, Kašpar, Balčík - Rytnauer, Bakus, Čachotský - Říha, Hradecký, Kubát - Nekvasil, Hanzal, Krupka - Ježek, Sup, Holuša.