Sobotní utkání hradeckých hokejistů se Sarezou Ostrava (4:2) rozhodla první řada favorizovaných domácích. Trio Kadlec – Roubík – Fořt vstřelilo v závěrečné třetině tři branky, čímž rozhodlo o desátém vítězství Východočechů v řadě. „Bylo je otázkou času, kdy se střelecky prosadíme,“ řekl po utkání JIŘÍ KADLEC, jeden ze členů elitní řady
Jak zhodnotit zápas, ve kterém Sareza dlouho držela nerozhodný stav?
Řekl bych, že soupeř nebyl vůbec špatný. Ne náhodou je v tabulce tak vysoko, bylo to vidět. Ostravané hráli s propracovanou defenzivou a dlouho jsme se nemohli prosadit. Ale stejně si myslím, že postupně už bylo jen otázkou času, kdy nám to tam napadá.
První branky na obou stranách byly poměrně šťastné. Stav mohl být po dvou třetinách klidně bezbrankový…
  Určitě. My jsme sice dali první gól, ale ve druhé třetině jsme po naší chybě hloupě inkasovali v oslabení. Jsem ale rád, že jsme ten zápas nakonec zvládli a zase o kousek prodloužili naší úspěšnou sérii.
 
Dá se říci, že taktiku jste podřídili defenzivnímu stylu soupeře?
Myslím, že tentokrát jsme hráli o něco víc z obrany než obvykle. Museli jsme si dávat pozor na jejich brejky. Ono za stavu 0:0 a podobně se nedá hrát hokej příliš nahoru, dolů, protože potom můžou přijít nějaké chyby, ze kterých bychom mohli zbytečně inkasovat.
Připsal jste si v dnešním utkání branku a asistenci, takže s osobním výkonem panuje spokojenost?
Spokojenost, ano. Hlavně jsme dnes hráli dobře celá lajna, a protože hraji s klukama v první formaci, tak je právě potřeba, abychom odváděli patřičné výkony. V poslední době to s naší koncovkou bylo nedobré, tak snad se to zase zlepší.
Sezona je v plném proudu, ale s odstupem času – jste v Hradci dosud spokojen?
Dá se říci, že ano. Hrajeme docela dobrý hokej, v kabině je taky všechno v pohodě. S kluky z lajny si na ledě rozumíme, takže bych řekl, že po hokejové stránce tady mohu být naprosto spokojen.