Čtrnácté kolo přineslo celkům zregionu radost jen zčásti. Bydžovští hráči si zNového Města odvezli sedmibrankový příděl, aniž by sami dokázali skórovat, a připsali si svoji třetí porážku vřadě. Hokejisté Třebechovic se mohli radovat na domácím ledě alespoň ze dvou bodů. Vutkání, ve kterém nepadalo mnoho branek, udolali Opočno až vpětiminutovém nastavení. Ovítězství domácích rozhodl Rejzek.

TJ Spartak Nové Město– Stadion Nový Bydžov 7:0 (4:0, 0:0, 3:0)

Branky: Janoušek 4, Petr, Ježek, Dostál. Stadion Nový Bydžov: Navrátil (Strnad)– J. Čížek, Preisler, Odl, Bradna– M. Čížek, Hron, Marek– Bičiště, Věchet, Vaníček– Erban, Líhan, Blaško– Louženský.

Josef Konyarik, trenér Nového Bydžova: „Nové Město je zkrátka nejlepší tým vtéto soutěži, a to se na ledě ukázalo. Bruslařsky nás jednoznačně převyšovalo. My jsme se probudili až na konci první třetiny, ve které jsme inkasovali čtyři branky. Druhou třetinu jsme se trochu zvedli a odehráli podle mých představ. Tu poslední jsme se snažili důstojně dohrát, ale bohužel jsme dostali další tři branky. Nové Město posbíralo nejlepší hráče zpřeboru a jde jednoznačně za postupem. Týmy ze spodku tabulky, jako my, se jim nemůžou zdaleka rovnat.“

 

SK Třebechovice p. O.– HC Opočno. 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0– 1:0)

Branky: Stříteský, Rejzek– Jedlička. Třebechovice p. O.: Petrů– Podzimek, Luštinec, Krejčí, Řezníček, Tomášek, Stejskal– Hloušek, Rejzek, Dostálek, Kudr, Smutný, Kosina, Stříteský, Knížek, Fiala– Kubín, Šesták.

Miroslav Řehák, trenér SK Třebechovice: „Ten zápas jen potvrdil to, čím trpíme posledních několik utkání, a to je koncovka. Je to problém minimálně posledních tří zápasů, kdy díky nedostatku vstřelených branek nebodujeme. Prostě nejsme schopní dát gól a na jeden vstřelený se vyhrávat nedá. Vposledním utkání jsme sice sOpočnem bojovali a vyhráli, ale opět jsme dali jen jednu branku za šedesát minut. Vprodloužení jsme prakticky rozhodli hned při prvním střídání.“