Patnácté pokračování má za sebou krajská hokejová liga. Mužstvům z regionu přineslo výhru a porážku.
Třebechovičtí hokejisté měli těžkou úlohu na ledě druhého Dvora Králové. Ovšem nebýt zaspalé první třetiny, mohlo být ze zápasu drama. Čtyřicet minut dokázali se svým soupeřem držet krok, ale doplatili na rozhodující tři branky v úvodním dějství.
Oproti tomu hokejisté Nového Bydžova získali cenné vítězství v důležitém utkání v Opočně. Vyrovnanou bitvu musela definitivně rozhodnout až střela do prázdné branky Opočna v samém závěru zápasu. Bydžov si tak upevnil svoje postavení na pátém místě, ze kterého má na své soupeře náskok, respektive ztrátu sedmi bodů.
 
HC BAL Dvůr Králové nad Labem – SK Třebechovice pod Orebem 7:4 (3:0, 2:3, 2:1). Branky: Kollman 3, Kubelka 2, Vítek, Karban – Smutný 2, Rejzek, Dostálek. SK Třebechovice pod Orebem: Petrů – Luštinec, Tomášek, Podzimek, Řezníček – Hloušek M., Rejzek, Dostálek – Kosina, Smutný, Kudr – Fiala, Branda, Stříteský.
Miroslav Řehák, trenér Třebechovic: „První třetina byla jasně pro domácí, prohráli jsme ji 3:0. Ve druhé třetině jsme dali kontaktní branky a za stavu 3:2 jsme se dostali zpět do zápasu. Ve třetí třetině, za stavu 6:4, Branda netrefil v přesilovce odkrytou branku a z protiútoku jsme inkasovali sedmý gól. Soupeř ale vyhrál zaslouženě.“
 
 
 
HC Opočno – Stadion Nový Bydžov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1). Branky: Franc – Věchet 2, Bičiště. Stadion Nový Bydžov: Navrátil – J. Čížek, A. Čížek, Odl, Preisler – M. Čížek, Marek, Louženský – Bičiště, Věchet, Vaníček, Erban, Říha, Blaško.
Josef Konyarik, trenér Nového Bydžova: „Jeli jsme do Opočna vyhrát, protože teď máme sérii zápasů se slabšími soupeři. Po většinu zápasu jsme byli lepší, měli jsme hodně šancí, ale koncovka byla velmi žalostná. Vůbec bych řekl, že na obou stranách byli výborní brankáři. Opočno má teď nového, takže zřejmě proto se rozhodovalo až v závěru.“
 
 

 

Středa 18.00: Třebechovice – Nový Bydžov

Ve středu čeká oba celky další vzájemný zápas, tedy třetí prestižní derby. Tentokrát se bude hrát na ledě Třebechovic, ale Bydžov může těšit fakt, že ve dvou předchozích duelech dokázal vždy zvítězit, byť v obou případech o jedinou branku. „Dvakrát jsme měli smůlu. Doma jsme s nimi prohráli o gól, u nich rozhodla jediná nešťastná branka,“ vzpomíná trenér Třebechovic Řehák. Hráči Bydžova si však na další vzájemnou bitvu věří. „Určitě chceme bodovat. Oni jsou teď dole, takže bychom rádi vyhráli. Ale Třebechovičtí se na nás určitě dobře připraví, z těch čtyř spodních celků bych řekl, že jsou nejlepší,“ říká pro změnu bydžovský lodivod Konyarik.
 
Co se sestav obou celků pro toto střetnutí týče, řeší oba trenéři odlišné starosti. Zatímco Bydžovští budou podle zpráv trenéra takřka kompletní, jelikož otazník stále visí jen nad obráncem Bradnou, Třebechovice budou zjevně lepit sestavu na poslední chvíli. „Uvidíme, kolik hráčů se nám vůbec sejde, máme teď poměrně velkou marodku, tak doufám, že se alespoň někdo stihne do tohoto zápasu uzdravit,“ smutní Miroslav Řehák.
 
Odstup mezi oběma celky není tak markantní, činí devět bodů. Na postavení Bydžova nebude mít výsledek zápasu žádný vliv. Třebechovické pro změnu může těšit fakt, že utkání s nejtěžšími soupeři mají prozatím za sebou, a čekají je důležité vyrovnané boje. „Náš náskok znamená vesměs dva zápasy, na třebechovickém ledě navíc čekám urputný boj, jako vždy. Ani bych se nedivil, kdyby to skončilo zase jen o gól.“ věští na závěr Josef Konyarik.