Jako první přilétli na hradecký stadion Jestřábi z Prostějova. Křídla jim ale brzy byla přistřižena a v konečném zúčtování si odvezli zpět na Moravu šestibrankový příděl. Na východě Čech bylo o vítězi téměř jasno již po první třetině, kterou Hradec vyhrál 3:0.
Spokojený byl po utkání také PATRIK FOŘT, autor třetí branky Hradce po velmi pěkné kombinaci.
Zápas s Prostějovem vám očividně nevzal mnoho sil?
Vyšlo nám všechno, na co jsme sáhli. Je pravda, že jsme nemuseli vydat ani tolik sil. Zápas to byl dobrý, i když nevím, jestli to platilo i pro oko diváka. Ale co do počtu gólů, tak snad ano.
Akce před třetí brankou byla velmi pohledná. Na konci řetězu jste stanul vy. Byl to domluvený signál?
Ne, domluvené jsme to určitě neměli. Byla to parádní akce celé řady na jeden dotyk a nakonec nám to vyšlo.
Dá se říci, že proti Prostějovu to byly povinné tři body?
Jestli vyloženě povinné, to nevím. Trenéři nám před zápasem říkali, že nesmí přijít žádné podcenění. Myslím, že jsme to pochopili a nic takového se nestalo.
Už ve středu vás čeká další velmi těžký soupeř, Mladá Boleslav. Ta vás už dvakrát porazila, čili co čekat od třetího duelu?
Bude to jiný zápas než s Prostějovem. Střetnou se dva velice kvalitní týmy podobného bruslařského stylu. Obě mužstva jsou takticky vyspělá, tak uvidíme. Myslím, že moc branek tentokrát padat nebude.
První liga ve středu vstupuje do závěrečné třetiny. Myslíte, že je ještě v silách Hradce pokusit se v tabulce bodově dostihnout první dva týmy vaší skupiny Chomutov a právě Mladou Boleslav?
Teď sbíráme už dlouho bod po bodu a přirozeně chceme každý zápas vyhrát. Když oni párkrát klopýtnou, tak bysme to mohli ještě stihnout. Ale bude to těžké.