Soupeře z rozdílných pólů tabulky přivítají ve 31. kole první hokejové ligy týmy z východních Čech. Šlágrem skupiny Západ bude jednoznačně duel v Hradci, kde se představí ambiciózní Mladá Boleslav. Do Vrchlabí naopak zavítá poslední Beroun. Utkání začínají shodně dnes v 18 hodin.

HC VCES Hradec Králové (3. místo, 63 bodů) – HC Mladá Boleslav (2. místo, 76 bodů)

Na ledě ČEZ Stadionu se dnes strhne urputná bitva, postavení obou mužstev v tabulce tomu vyloženě nahrává. Hradečtí hokejisté, kteří se mohou pochlubit šňůrou osmnácti zápasů, v nichž dokázali bodovat, mají soupeři z města automobilů co oplácet. V letošní sezoně jej totiž ještě neporazili. V Mladé Boleslavi prohráli 3:0, doma pak 2:3 po samostatných nájezdech. “Samozřejmě si to uvědomujeme. Hráči jsou zdravě nažhaveni,“ potvrdil bojovné naladění kouč Pavel Pazourek. Středočeši zatím bezezbytku naplňují roli jednoho z favoritů soutěže. V normální hrací době prohráli zatím pouhé dva duely. „Čiší z nich velká síla. Boleslavské vedení letos vsadilo na dravost a pracovitost, což jsou důležité složky moderního hokeje přinášející úspěch,“ zamýšlí se Pazourek.
 
Jeho svěřenci v sobotu po velmi dobrém výkonu vyprovodili šestigólovým přídělem Prostějov, navíc mohou pro nadcházející dva zápasy počítat se službami pardubického útočníka Jana Koláře, který je už fit po operaci ramene. „Je to taková příjemná komplikace. Na jeho postu máme kvalitní hráče a všechny tři pětky odváděly stabilní výkony. Uvažuji, že nastoupíme se čtyřmi formacemi, Honza se totiž na tréninku jevil velmi dobře,“ poznamenal šéf hradecké lavičky, který má naopak problémy se složením obranných dvojic. Kromě dlouhodobě zraněného Toužimského nemůže totiž počítat ani s Hendrichem (záda). „Ze Sparty by nás měl posílit Tomáš Protivný. Hrát tedy budeme na šest beků,“ prozradil.
 
 

HC Vrchlabí (4. místo, 47 bodů) – HC Berounští Medvědi (8. místo, 27 bodů)

Vítězstvím s Šumperkem uzavřeli hokejisté Vrchlabí kapitolu základní části zvanou „Morava“. „Moc nám to nesedlo, i přestože jsme odehráli dobré utkání,“ hodnotil vrchlabský trenér Vladimír Jeřábek část sezony, kdy jeho tým špatnou listopadovou bilanci zachránil v závěru sérii čtyř vyhraných zápasů v řadě. Navléknout pátý korálek na vítěznou prosincovou šňůrku je úkol pro hokejisty Vrchlabí v zápase s Berounem, kterému mají co vracet. Byli to právě totiž Medvědi, kteří pokazili nováčkovu premiéru v první lize, když v úvodním kole pod Krkonošemi zvítězili 4:3 po nájezdech.