V 31. kole první hokejové ligy se střetly dva špičkové týmy. Konkrétně Hradec Králové a Mladá Boleslav v utkání třetího týmu s druhým západní skupiny.
Utkání se stalo spíše úpornou taktickou bitvou, než aby diváky strhával pohledný hokej. V první polovině zápasu měla optickou převahu Mladá Boleslav. „Ve chvíli, kdy jsme dostali přesilovku, tak jsme po jejím konci chybovali a inkasovali zbytečnou branku. Pak jsme, dá se říct, přežili začátek druhé třetiny, kdy soupeř měl asi dvě, tři vyložené šance,“ říká hradecký trenér Pavel Pazourek.
 
Východočeši se nenechali odradit nepříznivým stavem a ve třetí třetině vyrovnali. „Petr Haluza měl na holi tři góly, vyrovnání jsme si zasloužili,“ dodává hradecký kouč.
 
Velmi vyrovnanou bitvu nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Základní hrací doba měla jen dva střelce. Dvakrát skóroval boleslavský Eiselt, za domácí vždy odpovídal centr druhé řady MARTIN KOUDELKA, který proměnil i jeden z nájezdů. Ty ale v dramatickém závěru rozhodl až Milan Karlíček v deváté sérii.
Vsítil jste dvě branky společně s Václavem Eiseltem na druhé straně, přesto vaše trefy zachránily Hradci dva body…
Proti Boleslavi je každý gól dobrý, zejména když se jedná o vyrovnání. Ale měl jsem tam ještě jednu šanci, kterou jsem neproměnil, což mě mrzí. Měli bysme bod navíc.
 
Čím si vysvětlit, že zápas byl veden z obou stran až příliš defenzivně?
To už asi jiné nebude. Tyhle týmy ze sebe mají respekt, nechtějí z toho udělat bruslařské závody. Je to spíš o taktice. Ale myslím, že s dělbou bodů je oboustranná spokojenost.
Náskok Boleslavi jste snížili jen o bod. Tři body by řešily víc, souhlasíte?
Určitě, bod je v tomhle směru málo. Ale my musíme doma porazit Chomutov a zkusit vyhrát v Boleslavi. Dál už můžeme jenom čekat na jejich zaváhání.
Nájezdy rozhodla až devátá série, diváci se nakonec docela pobavili…
Hokej je pro lidi, tak ať se podívají, jak dlouho to tam taháme. Ale pro naši psychiku je dobře, že jsme na penalty uspěli. Koutský nás výborně podržel.
 
V sobotu hrajete s Havlíčkovým Brodem a před vámi je dvacátý zápas, v němž můžete v řadě bodovat. Uvědomujete si vůbec takovou sérii?
Takových zápasů můžeme udělat třeba třicet, když budeme hrát dobře. S Brodem to jsou povinné tři body, ať chceme nebo ne.
Nestraší vás trochu bilance předvánočních zápasů z minulých sezon, kdy se vám příliš nedařilo?
To ani neřešíme, sám to příliš nesleduji. Vloni tam byly takové šňůry. Asi už se všichni těší na dárečky, ale my se soustředíme na zápas a snad ho vyhrajeme.