Tým Miloslava Hořavy nestačil v posledním utkání skupiny na Švédsko, prohrál 2:4. Rusko porazilo Švýcarsko 4:3. Mezi třetím skupiny „A“ a druhým skupiny „B“ se rozhodne o jednom semifinalistovi. „Rusové jsou favority turnaje, ale hráli jsme s Kanadou, Švédskem, což je pro zkušenost hráčů výborné. Čekám skvělý zápas,“ řekl kouč.

Klíčový duel turnaje začne od 20.00 v Pardubicích.

Po utkání se Švédskem mají mladíci co napravovat. Jejich pondělní výkon nebyl nejlepší. Závěrečné klání skupiny odehráli vlažně. Asi i s vědomím, že jim o nic nejde. „Hráči to měli zřejmě v hlavách. Byl bych rád, kdyby se do budoucna naučili tohoto vyvarovat, je to největší blbost, kterou mohli udělat,“ nevěřil Hořava.

Proti Rusku čeští hráči slibují jiné nasazení. „Musíme hrát jako proti Slovensku. Na sto procent, prostě je musíme porazit,“ slíbil bezprostředně po prohře gólman Jakub Kovář.

Čtvrtfinále určí mužstva, která se porvou o medaile. Nejlepší se stane v sobotu prvním sportovním mistrem světa v roce 2008. „Rusové mají trochu horší brankáře, což by mohla být naše výhoda. Musíme chodit víc do brány a střílet,“ naznačil taktiku útočník Michael Frolík.

V sestavě českého týmu možná dojde k změnám. Trenér Hořava měl totiž svým ovečkám po Švédsku co říci. „Nějaké věci si rozebereme, s některými hráči promluvíme, ale nebudeme se v tom moc hrabat, to je zbytečné. Čtvrtfinále může být úplně jiné,“ mínil lodivod dvacítky.

„Ale hlavně si musíme pohlídat jejich přesilovky, ty mají dobře secvičené,“ dodal Hořava.