Už jen tři kola zbývají do konce základní části první ligy. Hokejisté Hradce Králové ve středu přivítají poslední Beroun, Vrchlabí by po vítězství v sobotním východočeském derby chtělo uspět i na ledě nevyzpytatelného Havlíčkova Brodu.

ST 18.00: HC VCES Hradec Králové (3. místo, 80 bodů) – HC Berounští Medvědi (8. místo, 37 bodů)

Východočeši mohou pojmout závěrečná tři utkání (s Berounem, v Chomutově a s Mostem) jako ideální přípravu na vyřazovací boje, do kterých vstoupí příští čtvrtek. Třetí místo v prvoligové tabulce jim nikdo nevezme. Roubíka a spol. spíše zajímá pohled na tabulku druhé skupiny, ze které vzejde jejich rival do předkola. Rozhodne se mezi Třebíčí (42) a Prostějovem (39).

Hradečtí ve středu přivítají poslední Beroun a budou chtít přerušit sérii pěti porážek v řadě. „Musíme stoprocentně vyhrát, abychom si začali více věřit,“ uvedl útočník Patrik Fořt. K tomu by měl dopomoci také návrat stěžejního muže hradeckých zadních řad Martina Táborského, jenž vypomáhal sousedním Pardubicím.


ST 18.00: HC Rebel Havlíčkův Brod (6. místo, 53 body) – HC Vrchlabí (4. místo, 65 bodů)

Deset bodů náskok na pátou Kadaň dává horalům před středečním duelem v Havlíčkově Brodě a závěrečnými domácími zápasy s Kadaní a Mladou Boleslaví jistotu, že ve skupině Západ skončí na čtvrtém místě. V předkole play off tak vyzvou pátý celek Východu. Tím je zatím s 60 body Jihlava, která ovšem ztrácí pouze bod na čtvrtou Ostravu a čtyři body na třetí Havířov.
Ve středu půjde v Havlíčkově Brodě o body hlavně domácím, kteří ještě mohou poskočit na páté místo.