HRADEC KRÁLOVÉ - JIHLAVA 1:5

Hokejisté Hradce Králové na první body čekají i po úvodním domácím zápase. Na vlastním ledě ve druhém kole prvoligové soutěže podlehli jihlavské Dukle.

Domácím se naskytla příležitost otevřít skóre v početní výhodě, kterou využili. Na konci přesné souhry elitní hradecké formace stanul Fořt – 1:0. Jihlavě se však brzy podařilo vyrovnat. Po chybě domácí obrany se puku zmocnil Bezděk, přihrál Hrbatému a bylo vyrovnáno – 1:1. Hradec měl šanci strhnout vedení znovu na svoji stranu, ovšem pohrdl dvěma dvojnásobnými přesilovkami v celkové délce jedné minuty.

Ve druhé části se útoky střídaly na obou stranách, ovšem do vyložené šance se ani jeden ze soupeřů dlouho nemohl dostat. Až v závěru třetiny se Dukle podařilo dvakrát skórovat. Nejprve využil přesilovou hru Minčák, kterému předložil puk před odkrytou branku Rytnauer. A Hradci bylo ještě hůř, když těsně před přestávkou trefil horní růžek Bakus – 1:3.

Třetí dějství se neslo ve snaze Hradce něco s nepříznivým stavem udělat. Jenže to naopak byli jihlavští hokejisté, kteří dvěma góly v závěru pečetili stav na 1:5.

Fakta – branky a asistence: 6. Fořt (Roubík, Karlíček) – 10. Hrbatý (Bezděk), 37. Minčák (Rytnauer), 40. Bakus (Hodek), 58. Krupka (Fiedler), 58. Hodek (Bakus). Rozhodčí: Smitka – Padevět, Žídek. Vyloučení: 5:10, navíc Luňák (HKR) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 1501. Třetiny: 1:1, 0:2, 0:2. HC VCES Hradec Králové: Luňák – Táborský, Karlíček, Hendrich, Pánek, L. Filip, Spudil, Pazdera – Fořt, Roubík, Moskal – Hruška, Koudelka, Volráb - Kubišta, Florian, Kadlec – Čáp, D. Filip, Půlpán – Valášek. HC Dukla Jihlava: Řehoř – Staněk, Malena, Ficenc, Takáč, Chvátal, Kašpar, Březina, Dobrovolný – Hodek, Bakus, Čachotský – Rytnauer, Minčák, Man – Hrbatý, Bezděk, Krupka – Fiedler, Hanzal, Suk. (ill)

VRCHLABÍ - TÁBOR 4:3

Pořádné drama se šťastným koncem pro horaly. Ti ve druhém zápase dokázali přece jen naplno bodovat. Vrchlabí vstoupilo do zápasu impozantně a hned zkraje 3. min. využil přesilovku pět na tři Vála. I v dalším průběhu první třetiny byli domácí hokejisté o něco aktivnější, byť k vidění příliš hokejové krásy nebylo. Tábor se do vážnější šance prakticky nedostal.

Ve druhé části naopak přibylo vzruchu na obou stranách. Ve 26. min. dal horalům dvougólový náskok novic Čaloun, když využil přesilovou hru. Jenže hosté dvě minuty poté ve hře čtyři na čtyři snížili Kocarem a ve 38. min. dokonce Šperger využil dvojnásobnou početní výhodu a srovnal na 2:2. Těsně před druhým odchodem do šaten si však znovu vzal slovo Čaloun a strhl vedení na stranu Vrchlabských.

Šest minut před koncem však v přesilovce vyrovnal Aleš Padělek a vypadalo to na prodloužení. Jenže minutu a půl před koncem opět z přesilovky rozhodl o zisku tří bodů pro Vrchlabí Hubáček.

Fakta – branky a asistence: 3. Vála (Chmelíř), 26. Čaloun, 40. Čaloun (Andres, Chmelíř), 59. Hubáček (Bendík) – 28. Kocar (I. Padělek), 38. Šperger (Kocar, Kudrna), 55. A. Padělek (Černý, Kotaška). Rozhodčí: Jílek – Čížek, Špringl. Vyloučení: 9:12, navíc Gengel (Vrchlabí) 10 min. OT. Využití: 3:2. Diváci: 1451. Třetiny: 1:0, 2:2, 1:1. HC Vrchlabí: Ševčík – Chatrnúch, Pácal, Bendík, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Matějíček, Jaroměřský – Tvrdek, Filip, Beck – Konečný, Hubáček, Mikšovský – Andres, Čaloun, Gengel – Urban, Zíma, Rusnák. Hockey Club Tábor: Kučera – Kudrna, Zíb, Kotaška, Havran, Vomela, Černý, Gajda – A. Padělek, Štrba, I. Padělek – D. Nedorost, Šperger, Kocar – Rod, Matušík, Mařík – Kuchejda, Stejskal, Červený. (pt)

HAVÍŘOV - CHRUDIM 3:4

Chrudimští hokejisté chtěli ve 2. kole napravit domácí debakl 2:6 z premiéry proti Benátkám. Východočeši nastoupili s „novým“ kapitánem Martincem namísto potrestaného Zadiny a od úvodu bylo znát, že přijeli s cílem zvítězit. Domácí však podržel brankář Čech, a to i při dvojnásobném oslabení v polovině úvodní třetiny. Do přestávky inkasoval pouze jednou, když parádní kombinaci J. Šedy a Klejny zakončoval do prázdné brány Rákos.

Do druhé části vstoupili lépe Panteři a ve 28. minutě se jim podařilo vyrovnat z přesilovky (hosté pykali za hru v šesti) Semanem. O necelou minutu později však Klejna zúročil přihrávku Rákose zpoza branky k opětovnému vedení svých barev – 1:2. Moravané však ve 34. minutě roztočili před Koutského svatyní kolotoč a Velecký srovnal na 2:2. Třetí vedení Východočechů zajistil ve 37. minutě Semorád.

V závěrečném dějství hosté kontrolovali hru a v 54. minutě zvýšil J. Šeda na 2:4. Soupeř korigoval v 58. minutě při přesilovce Semanem, ale o další korekci se připravil zbytečným vyloučením.

Fakta – branky a asistence: 28. Seman (Haas, Sikora), 34. Velecký (Brynecký, Červenka), 58. Seman (Krisl, Sikora) – 18. Rákos (J. Šeda, Klejna), 29. Klejna (Rákos, Blažek), 37. Semorád (Král, M. Šeda), 54. J. Šeda (Martinec). Rozhodčí: nehlášeni. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 800. Třetiny: 0:1, 2:2, 1:1. HC Havířov Panthers: Čech - Štefanka, Vajda, Peštuka, Klimeš, Tesařík, Hoďa, Falter, Krisl – Žajgla, Zeliska, Smejkal, Šedivý, Bursík, Červenka, Lukaštík, Velecký, Szabo, Seman, Sikora, Hrňa. HC Chrudim: Koutský – Toužimský, Vágner, D. Mocek, Charousek, P. Mocek, Evan, M. Šeda – Martinec, Žák, Semorád, Král, Procházka, J. Šeda, Blažek, Bělohlávek, Bláha, Rákos, Klejna. (spa)