Další utkání odehrají východočeská mužstva v první a druhé hokejové lize. Na domácím ledě se představí pouze rozjetý prvoligový nováček z Vrchlabí.

I. LIGA

Kdo by si před sezonou vsadil na to, že hokejisté HC Vrchlabí budou po šesti kolech na třetím místě s bodovou ztrátou na vedoucí tým. Pár optimistů by se určitě našlo, ale po nepříliš výsledkově vydařené přípravě se hokejistům z hor moc nevěřilo. Realita je však úplně jiná. Tým trenéra Jeřábka čtyřikrát po sobě vyhrál.

Naposledy se o síle krkonošského komanda přesvědčili v Kadani. „Důležité bylo, že jsme druhou třetinu dohráli 2:1, kdy nás podržel Pavel Falta. Góly z brejků ve třetí třetině nás uklidnily,“ řekl po vítězství 4:1 vrchlabský kouč Vladimír Jeřábek. Dnes však jeho tým čeká soupeř mnohem těžšího kalibru.

Pod Krkonoše dorazí z Mladé Boleslavi družina Richarda Krále. „Určitě se na něj budeme muset zvlášť zaměřit,“ varovně zdvihá prst Jeřábek před největší osobností soupeře. „Na zápas jsme ale připraveni dobře. Kluci si věří, v týmupanuje dobrá nálada a je na nich vidět, že chtějí,“ pochvaluje si Jeřábek atmosféru v šatně i na ledě.

Ví však, že Boleslav bude doposud nejtvrdším oříškem. „Hrát se dá ale s každým. Věřím, že když kluci budou hrát s takovým nasazením jako s Brodem, mohlo by to pro nás dobře dopadnout,“ dodal k dnešnímu utkání, které začíná v 18 hodin. S jednoznačným cílem potvrdit výhru nad Chomutovem odjíždějí hokejisté HC VCES Hradec Králové do Mostu.

Nováček první ligy je ve skupině Západ o jeden bod právě za Východočechy na 6. místě. Skolení favorizovaného Chomutova, kterému Hradec mimochodem připravil první porážku v soutěži, by se mělo odrazit na psychické pohodě v mužstvu. „Mělo by nám to prospět. Na takové utkání jsme čekali od začátku sezony. Dříve nebyla chyba v přístupu hráčů, ale přeci jen tomu něco chybělo. Musíme takto „hrabat“ i dál,“ řekl hradecký kouč Pavel Pazourek.

V Mostu nečeká jeho soubor nic jednoduchého. Severočeši jsou sice novicem v první lize, ale na domácím ledě jsou velmi nebezpeční. Zatím zde neprohráli. V týmu působí řada ostřílených borců. V obranné linii hraje exhradecký Roman Prošek, v útoku se v minulém kole poprvé představil velezkušený Petr Kořínek.

Střídavé starty mají vyřízené litvínovští Poživil, Punčochář, Černý či Rindoš. Hradec však jede do Mostu vyhrát. „Jinak by tam ani nemělo cenu jezdit,“ sdělil střelec jedné z branek do sítě Chomutova Michal Klejna.

II. LIGA - STŘED

Ve II. hokejové lize, skupině Střed, je o víkendu na programučtvrté kolo. Na HC Chrudim čeká v sobotu od 17 hodin a v Benátkách nad Jizerou neobyčejně těžká prověrka. V minulém kole naopak Východočeši přivezli z Tábora výhru 5:1.

„Výsledek je lepší než předvedená hra, samozřejmě jsme však spokojeni se ziskem tří bodů,“ hodnotí stručně úspěch od Jordánu trenér vítězů Ladislav Lubina a hned se zmiňuje o dnešním duelu v Benátkách: „Od zápasu očekávám dobrý hokej. Mužstvo odjede kompletní s cílem uhrát co nejlepší výsledek.“