Oba prvoligové týmy z východních Čech se v rámci 28. kola představí na svých stadionech. Druholigová Chrudim zavítá do Pelhřimova.

SO 18.00: HC VCES Hradec Králové (skupina Západ 3. místo, 54 body) – HC Olomouc (skupina Východ 2. místo, 46 bodů). Vítězná série hradeckých hokejistů skončila v minulém kole v Jihlavě. Na jejich sebevědomí by to však nemělo mít žádný vliv.

„Zápasy jdou rychle po sobě, takže není čas nad tím přemýšlet. V Jihlavě jsme začali vlažně, ale v závěru jsme již hráli dobrý hokej. Na to potřebujeme navázat,“ sdělil hradecký trenér Pavel Pazourek.

Olomouc se zatím v sezoně prezentuje jako nevyzpytatelný celek. Dokáže potrápit favority, ale pak vybouchne se slabším týmem. „Rozhodně se však jedná o jeden z nejsilnějších týmů z východní skupiny,“ varuje Pazourek. Místo Vondráčka, jenž přestoupil do Sparty, zaujme Cetkovský.

SO 18.00: HC Vrchlabí (skupina Západ 4. místo, 38 bodů) – HC Havířov Panthers (skupina Východ 4. místo, 36 bodů). Velký kámen ze srdce spadl vrchlabským hokejistům ve středu výhrou v Prostějově „Vítězství jsme hodně potřebovali, ale je to jen malý krůček, ve kterém teď potřebujeme pokračovat,“ uvedl trenér prvoligového nováčka Vladimír Jeřábek.

Jeho tým má dnes v utkání s Havířovem za úkol zastavit export bodů z vlastní arény z posledních zápasů. „Musíme ukázat ostatním mužstvům, že se zkrátka do Vrchlabí pro body jezdit nebude,“ zdůraznil. Do utkání by měl Jeřábek vyslat stejnou sestavu jako v Prostějově, a to i s Vantuchem a Rýglem, kteří včera byli k dispozici Liberci.

SO 17.00: HC Spartak Pelhřimov (4. místo, 29 bodů) – HC Chrudim (2. místo, 40 bodů). Východočeši se v minulém kole protrápili utkáním s Nymburkem, které otočili až v samém závěru. „Dvě třetiny jsme odehráli katastrofálně,“ běsnil chrudimský kouč Ladislav Lubina.

Proti Pelhřimovu by se liknavost v úvodu už nemusela vyplatit. Vždyť tým z Vysočiny už šest zápasů neprohrál.