Beroun se v úvodu třetí třetiny tlačil za vyrovnáním, ale zle na to doplatil. Prosadil se kapitán Roubík a rozpoutal střelecké hody Hradce v závěrečných dvaceti minutách. Když Domin svojí druhou brankou zvyšoval v 51. minutě na 4:1 pro hosty, dostal berounský Výborný trest na pět minut a do konce utkání. A Hradec trestal hned dvakrát, z čehož pátá branka padla dokonce v dvojnásobné přesilovce.

Obě trefy zařídil Jaroslav Roubík, čímž dovršil svůj hattrick v tomto utkání. Už to vypadalo, že v 59. minutě bude mít poslední slovo hradecký obránce Pavlů, který parádně zakončil sólovou akci, ale definitivní podobu výsledku dal Appel v poslední minutě střetnutí. To už ale jen upravoval pro Beroun hrůzně vyhlížející výsledek.

 

Beroun - Hradec Králové 2:7

Branky a nahrávky: 8. Novotný (Šinágl, Tvrzník), 60. Appel (Slížek, Frolík) – 12. Domin (Karlíček, Pazdera), 26. Fořt (Suchý), 45. Roubík (Kadlec), 51. Domin (Haluza, Suchý), 52. Roubík (Fořt, Toužimský), 54. Roubík (Fořt, Toužimský), 59. Pavlů. Rozhodčí: Froněk – Bertlík, Mašek. Vyloučení: 5:6, navíc Výborný (BER) 5 min. OK. Využití: 0:3. Diváci: 1120. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:5.

HC Berounští Medvědi: Štelmach – Gudas, Braniš, Kameš, Lukačovič, Martinec, Výborný – Appel, Slížek, Frolík – Tvrzník, Šinágl, Novotný – Besser, Vlček, Kupec – Jankových, Kubalík, Pavel – Heřman.
HC VCES Hradec Králové: Koutský – Toužimský, Lesák, Táborský, Pavlů, Pazdera, Karlíček – Fořt, Roubík, Kadlec – Hruška, Koudelka, Šeda – Haluza, Domin, Suchý – Kočan, Volráb.