O tom, kdo si z letošního čtvrtého okresního derby odnese všechny body, bylo rozhodnuto prakticky po první třetině. Postaral se o to především muž zápasu, třebechovický bek Martin Podzimek, jenž třemi body v této části nasměroval svůj tým k vítězství.

Začátek utkání byl pro bydžovský celek noční můrou, neboť první střela Třebechovických, kterou vyslal na gólmana Navrátila v přesilovce Hloušek, skončila v síti – 0:1. I nadále byl Řehákův výběr lepším týmem, jenže v 9. minutě mohl vyrovnat Prajsler. V cestě ke skórování mu však stálo břevno. A tak platilo pravidlo „nedáš – dostaneš“.

O chvilku později Třebechovice zamkly soupeře v útočném pásmu. Nejprve nastřelily boční konstrukci, ale poté již udeřily. Fiala doklepl Podzimkův odražený střelecký pokus – 0:2. Výbornou dvacetiminutovku hokejistů zpod Orebu pak zakončil ukázkovým slalomem přes domácí obranu Podzimek – 0:3.

Do druhého dějství vstoupili svěřenci trenéra Konyarika přeci jenom aktivněji a hned zkraje nastřelil Bičiště tyč. To bylo ovšem na dlouhou dobu z obou stran vše. Hostující tým si v poklidu hlídal náskok.

Ve 44. minutě už o vítězi nebylo pochyb. Bydžov sice hrál přesilovku, ale jeho obránci chybovali. Využil toho Smutný, obral domácí zadáky o puk, ujel a nedal Navrátilovi šanci – 0:4. Domácí se snažili alespoň vstřelit čestný úspěch, což se jim osm minut před koncem podařilo. Nejlepší bydžovský hráč Prajsler využil ranou od modré přesilovku – 1:4. Do konce zápasu, kromě toho, že některým aktérům zapracovala nervová soustava, se již nic podstatného nedělo.

Bydžovskému kouči Josefu Konyarikovi po utkání do zpěvu nebylo. Mrzelo ho především to, že jeho svěřenci vybouchli v derby před vlastními fanoušky. „Opět jsme hráli se čtyřmi obránci, což se nedá. To ovšem není výmluva za výkon,“ uvedl zklamaný trenér. To jeho asistent Václav Vávra vzal vše sportovně: „Vyhrál ten lepší.“ Podle něj možná hrálo svou roli trochu i podcenění.

Naopak úsměvy zářil třebechovický lodivod Miroslav Řehák. „Jsme rádi za vítězství. Chtěli jsme především neprohrát, což se podařilo i s úroky. Sice nám chyběli někteří hráči, ale o to ostatní více zabojovali,“ poznamenal trenér, který si cenil výkonu mladého brankáře Balážika, jenž chytal v týmu poprvé.

Nový Bydžov – Třebechovice p. O. 1:4

Branky a asistence: 52. Prajsler (J. Čížek, Miškář) – 3. M. Hloušek (Podzimek, Čejka), 10. Fiala (Podzimek), 19. Podzimek, 44. Smutný. Rozhodčí: M. Svoboda – Starý, Bernard. Vyloučení: 6:6, navíc Vaníček (NB) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 316. Střely na branku: 25:31. Třetiny: 0:3, 0:0, 1:1. Muž zápasu: Martin Podzimek (Třebechovice).

Stadion Nový Bydžov: Navrátil – J. Čížek, Prajsler, Odl, Červinka – M. Čížek, Miškář, Louženský – Bičiště, Semanco, Vaníček – Blaško, Erban, Líhan – Hron.
SK Třebechovice: Balážik – Podzimek, Čejka, Krejčí, Černý, Tomášek – M. Hloušek, Branda, Fiedler – Řezníček, Knížek, Kubín – Fiala, Smutný, Hruška.

Zbývající zápasy:

HC Jaroměř – HC Bal Dvůr Králové nad Labem 5:8 (1:2, 1:5, 3:1). Branky: Mlateček 2, Hamáček 2, Rybín – Pletka 2, Voděrek 2, Janiga 2, Zmítko, Kubelka. Rozhodčí: Stolín – Srna, Padevět. Vyloučení: 8:11, navíc Novotný 10 minut OT, Merkl 10 minut OT a Hamáček (všichni Jaroměř) 5 minut do konce utkání. Využití: 1:3. V oslabení: 1:1. Diváků: 350. Utkání dvou nekompletních týmů rozhodla velká nedisciplinovanost Jaroměře, čehož zkušení hosté dokázali využít a divoký zápas dovedli do vítězného konce.

TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC Wikov Hronov 11:1 (4:0, 2:1, 5:0). Branky: Řeháček 3, Táborský 2, Praus 2, Kafka, Dittrich, Zámečník, Ježek – Hudeček. Rozhodčí: Pahulák – Kyral, Pošvář. Vyloučení: 6:8. Využití: 5:1. Diváků: 250. Okresní derby v Novém Městě se proměnilo v exhibici domácích. Střelecky se blýskl Řeháček, který zaznamenal hattrick.

HC Baroni Opočno – HC Trutnov 4:6 (0:3, 3:1, 1:2). Branky: Franc 2, Čtvrtečka, Felcman – Vlček, Dlab, Okrouhlický, Řehák, Soukup, Javůrek. Rozhodčí: Třasák – Haas, Karous. Vyloučení 11:12, navíc Kopecký 10 min. OT, Čtvrtečka (oba Opočno) 10 min. OT – Dlab 5 min. do konce utkání, Řehák (oba Trutnov) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 210. Domácí v polovině utkání prohrávali už 0:4, ale poté předvedli parádní stíhačku a už ve 45. minutě vyrovnali! Poslední slovo v nervózním závěru zápasu však měli hosté, kteří rozhodli góly v 56. a 57. minutě.