Krajská hokejová liga na Královéhradecku ve středu pokračovala zápasy čtrnáctého kola. Zatímco hráči Bydžova si z Náchoda odvezli dvouciferný příděl, Třebechovičtí vybojovali v Hronově alespoň bod za prohru po samostatných nájezdech.

HC Náchod – Stadion Nový Bydžov 11:1 (3:0, 4:1, 4:0). Branka a asistence Bydžova: 30. Pošík (Kubín). Nový Byd〜žov: Heneš (32. Vtípil) – Pilc, Novák, Reček, Kokošín – Fiala, Kubín, Hron – Blaško, Pošík, Červený – Lihan, Louda, M. Čížek – Kvasnička.

Jaromír Pilc, vedoucí mužstva Stadion Nový Bydžov: „Zápas jsme zahájili v deseti lidech, další čtyři hráči vzhledem k pracovním povinnostem a ucpanému Náchodu dorazili až ve čtrnácté minutě. Náš herní obraz však byl hrozný, z projevu mužstva jsme tentokrát zklamaní, Hráči se nehlídali své prostory a podobně. Nyní již očekáváme nedělní zápas s Opočnem, který rozhodne o našem bytí a nebytí v soutěži. Konečně bychom mohli získat nějaké body.“

HC Wikov Hronov – SK Třebechovice 5:4 sn (1:2, 2:2, 1:0 – 0:0, 1:0). Branky a asistence Třebechovic: 5. Bohdanecký (Vinopal), 12. Hloušek (J. Lochman), 33. Christ (Bohdanecký, Podzimek), 36. Rejzek (Polák). Třebechovice pod Orebem: P. Lochman – Luštinec, Podzimek, J. Lochman, Mareček – Hloušek, Rejzek, Řezníček – Vinopal, Smutný, Polák – Bohdanecký, Christ, Stříteský.

Jiří Hruška, trenér SK Třebechovice pod Orebem: „Neproměňování nadějných šancí a nedisciplinovanost některých našich hráčů nás připravily o body. Do Hronova jsme odjížděli bez pěti opor našeho týmu (Kostka, Dostálek, Hofman, Kudr, Branda). V první třetině jsme neproměnili pět vyložených brankových příležitostí, což se v průběhu zápasu ukázalo jako klíčové. Naše vedení zásluhou Bohdaneckého a Hlouška 2:0 jsme si zbytečně pokazili hrubou chybou v obraně, do šaten se odcházelo za stavu 2:1.

Druhá třetina pro nás nezačala vůbec dobře. Opět po naších chybách domácí vyrovnali. Ve 26. minutě Podzimek hákoval ve vyložené pozici hronovského hráče a rozhodčí nařídil trestné střílení. Šafránek si však na brankáře Lochmana nepřišel. Ve 28. minutě šli domácí při zbytečném vyloučení Rejzka do vedení. Odpověděli jsme vyrovnávací brankou z přesilové hry, o kterou se postaral junior Christ. O tři minuty později jsme se ujali vedení, když Rejzek využil přihrávky Poláka. Ve třetí třetině se stále vylučovalo, ale jen na naší straně hostí. Ve 46. minutě jsme inkasovali branku na 4:4 při opětovném vyloučení Rejzka. Následně jsme hráli osm minut stále ve třech, ale stav se nám podařilo přes snahu soupeře a rozhodčích udržet až do 60. minuty.

Následovalo prodloužení, které jsme sehráli ve své režii, ale finální zakončení chybělo. V samostatných nájezdech jsme neuspěli ani jednou, za Hronov rozhodl Ropický. Závěrem chci říct, že jsme v Hronově vylučováním zanechali hodně sil a také tři body.“