Chrudim - Chomutov 4:5

Východočeši se dočkali až v 15. minutě, kdy gólmana Hanuljaka nachytal na hruškách D. Mocek. Druhou část začali Chrudimští mnohem lépe a ve 22. minutě je v přesilové hře poslal do vedení Blažek.

A v polovině utkání v další početní výhodě zvýšil na 3 : 1 Šeda. Tento gól vyhnal brankáře Hanuljaka na střídačku a nahradil ho Závorka. Chomutov se ale snížení v této části přece jen dočkal. Puk po Drtinově hrubce nakonec dopravil do sítě Hájek (4 : 2).

Při závěrečné dvacetiminutovce se hosté snažili zkorigovat výsledek a to se jim s trochou štěstí dvě minuty před koncem podařilo. O výsledku nerozhodlo ani prodloužení, o bodu navíc rozhodl v páté sérii trestných střílení Grof (4: 5).

Fakta – branky a asistence: Rozhodčí: Petružálek – Čížek, Padevět. Vyloučení: 6 : 9 + Duda (Chom) 5 min + do konce. Využití: 3:1. Diváci: 787, Třetiny: 1 : 1, 3 : 1, 0 : 2 – 0 : 0.
HC Chrudim: Landsman – Drtina, Malinský, Toužimský, P. Mocek, Poskočil, Evan, D. Mocek, Charousek – Radil, Blažek, Šeda – Zadina, Martinec, Procházka – Žák, Kaut, Bělohlávek – Klejna, Rákos, Semorád.
KHL Chomutov: Hanuljak (31. Závorka) – Mazanec, Bombic, Hájek, Posmyk, Malinský, Grof – Míka, Kraft, Duda – Mikšovic, Kůst, Jíra – Eiselt, Domin, Jeslínek – Milotínský, Hofmeister, Trefný. (rp)