So 18.00: HC VCES Hradec Králové (6. místo, 52 body) – HC Vrchlabí (3. místo, 78 bodů). Není důvod to neříct nahlas: Podkrkonošské komando je v derby favoritem! Akttuální forma rivalů to jasně dokazuje. Vrchlabí vyhrálo pět z posledních šesti zápasů a drží se na dostřel vedoucího Ústí nad Labem. Naopak Hradec se vzpamatovává z těžké prohry v Chrudimi (1:5) a páté místo se mu povážlivě vzdaluje. „Musíme dát do zápasu více srdíčka. Jedině tak můžeme přerušit sérii porážek,“ burcuje hradecký trenér Pavel Pazourek.

Po minulém derby (2:5) lítaly v Hradci pokuty. Postihům se nevyhnuli hráči ani trenéři. Důvod? Mužstvo nezvládlo emoce na startu třetí třetiny a ztratilo vedení 0:2. Svoji vinu na tom měli i trenéři. Třeba asistent Mička mrštil na led plastovou lahví, obránce Karlíček dostal trest ve hře… „Jsme poučeni. Víme, že ve třech nebo ve čtyřech zápas nevyhrajeme. Kdyby se však člověk občas nevytočil, nemůže sport dělat. Emoce k němu patří. Teď si však už dáme pozor,“ je přesvědčený Pazourek. Toho těší návrat obránce Lukáše Filipa. Zkušený hokejista se rozhodl podstoupit zápasovou zátěž i s bolavým ramenem. Operaci prozatím odmítl.

Klidnou atmosféru ve Vrchlabí včera narušila zpráva, že by Jeřábkovu družinu měl vyztužit navrátilec z NHLRadim Vrbata, jenž se na angažmá dohodl s extraligovou Mladou Boleslaví. Vedení klubu to rázně dementovalo. „S Boleslaví jsme mluvili o startu některých hráčů, ale jméno Vrbata ani v jednom případě nepadlo,“ řekl Deníku vrchlabský sportovní ředitel Aleš Kmoníček.

Hráči si včera užívali společný oběd s radními, v plánu byla i menší besídka a autogramiáda. „Kluci si to zaslouží, ale stejně jsme vše soustředili k sobotě,“ uvedl lodivod horalů Vladimír Jeřábek, který má v Hradci vždy enormní motivaci uspět. „Je to moje srdeční záležitost. Moc jsem tam toho prožil,“ přiznal kouč.

So 17.30: KLH Chomutov (4. místo, 72 bodů) – HC Chrudim (5. místo, 60 bodů).

Po středeční přesvědčivé výhře v derby nad Hradcem Králové 5:1 panuje v řadách chrudimského nováčka pohoda a troufá si i na dalšího kvalitního soupeře. „Na Severočechy se nám v letošním ročníku docela daří, připsali jsme si s nimi již body po výhře 3:1 na jejich ledě a domácím vítězství 4:3 po samostatných nájezdech,“ vzpomíná asistent trenéra HC Chrudim Jiří Zavoral, ale zdůrazňuje: „Teď se musíme po dvou skvělých výhrách v Havlíčkově Brodě a doma s Hradcem Králové vrátit zase hodně rychle na zem, protože Chomutov je stále velmi silné mužstvo z první, nejsilnější čtyřky tabulky. Proto tam pojedeme opět s pokorou, s hrou ze zajištěné obrany. A pokud tam získáme nějaké body, bude to jen dobře.“ (šp, pn)