V základní části inkasovali Vrchlabští na havířovském ledě už tři branky v první třetině a prohráli. Tentokrát si hosté dali větší pozor a úvodní pasáž hry dokonce vyhráli brankou Gajovského. Domácí vyrovnali ve 22. minutě. Klíčový okamžiky přišel na přelomu druhé a třetí části, kdy se nejprve střelou z první prosadil Čaloun, do sítě zapadla teč Rusnáka a pohlednou kombinaci Gengela s Čalounem zakončil Klimt – 1:4. Domácí pak už jen korigovali.

Fakta – branky a asistence: 22. Strapáč (Krisl, Roman), 45. Červenka (M. Haas) – 18. Gajovský (Rusnák), 39. Čaloun (Klimt), 41. Rusnák (Matějíček, Filip), 44. Klimt (Čaloun, Gengel). Rozhodčí: Florián – Jurečka, Rychlý. Vyloučení: 7:6, navíc Šafařík (Havířov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 427. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Havířov Panthers:
Čech – Klimeš, Zientek, Šafařík, Tesařík, Rangl, Krisl, Jindřich – Seman, Piecha, Szabo, Šedivý, Roman, Strapáč, Zeliska, Červenka, M. Haas, Říčka, R. Haas, Kolařík.

HC Vrchlabí:
Biegl – Matějíček, Vála, Čížek, Chaloupka, Chmelíř, Bendík, Hanzl, Novajovský – Gajovský, Filip, Rusnák – Kříž, Zíma, Mikšovský – Gengel, Klimt, Andres – Čaloun, Látal, Hruška.

Josef Řeháček, trenér Vrchlabí
: „Rozhodl náš nástup do třetí třetiny, ale malinko už také branka na 2:1 v závěru druhé části. Havířov není o tolik slabší, potýká se sice s nějakými problémy, ale hokejisty má dobré. “