Hradecký obránce JIŘÍ HENDRICH se trefil do branky na ostravském ledě téměř přes celé kluziště.
V Ostravě jste byli po celý zápas lepším týmem. Nemrzí vás ztráta jednoho bodu?
Hráli jsme dobře a nebýt zbytečného vyloučení ke konci zápasu, tak jsme v klidu dovedli souboj do vítězného konce. Hlavně jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát alespoň na samostatné nájezdy.
 
Těsně před koncem druhé třetiny jste dal kuriózní druhý gól…
Vše začalo v naší obranné třetině. Koudelka měl puk na hokejce a nahrál mi ho. Já jsem s ním zajel za branku a chtěl jsem se tam schovat a počkat do konce třetiny. Vystartoval na mě ale jeden z domácích hráčů, tak jsem musel vyjet před branku mezi kruhy. Věděl jsem, že chybí jen několik vteřin do konce třetiny, tak jsem to z našeho obranného pásma zkusil vystřelit. Kotouč skočil před brankářem a zůstal v síti.
Dal jste někdy ve své kariéře podobný gól?
Něco podobného se mi povedlo minulý rok v play off na domácím ledě proti Jihlavě. Chtěl jsem střídat, proto jsem to nahodil na branku. Když jsem přelézal mantinel, tak všichni křičeli gól. Ani jsem nevěděl, co se děje.
 
V posledních šesti zápasech jste neprohráli v základní hrací době. Vrací se do mužstva pohoda z minulé sezony?
Ze začátku jsme byli takoví rozhození, ale teď jsem se dali snad dohromady. Určitě se lepšíme a věřím tomu, že to bude ještě lepší.
 
V Ostravě jste se trefil již v tomto týdnu podruhé. Cítíte střeleckou formu?
Jsem rád, že se mi daří. Vše souvisí ale s tím, jak hraje celý mančaft. Když hrajeme dobře, tak můžou vyniknout výkony jednotlivých hráčů.
Ve středu vás čeká jihlavská Dukla…
Jihlava zatím zůstává za očekáváním. Má hodně mladé mužstvo. Musíme si dát pozor na jejich první útočnou formaci Rytnauer, Bakus, Čachotský. Určitě půjdeme do zápasu s cílem vyhrát.