Nejvýraznějšího vítězství v přípravných zápasech na novou prvoligovou sezonu dosáhli hokejisté HC VCES Hradec Králové v Benátkách nad Jizerou. Soupeře přehráli rozdílem třídy.

Benátky – Hradec 0:5
Průběh zápasu přitom vůbec nenasvědčoval tak jednoznačnému průběhu. Zejména v první polovině utkání se zdálo, že lepším týmem je domácí soubor. Hráči Benátek však sehráli smolný zápas. Přes mnoho šancí nedokázali ani jednou rozvlnit síť za hradeckým gólmanem.

Byl to právě Filip Luňák, který mnohdy přiváděl domácí hokejisty k zkoufalství. Podle oficiálního údaje o počtu střel pokryl brankář Východočechů čtyřiapadesát pokusů soupeře. Nejblíže čestnému úspěchu Benátek byl v 55. minutě Bárta. Při vlastním oslabení se dostal do samostatného úniku, Luňáka dokázal překonat, ale puk zastavila tyč…

Benátkám se nedala upřít snaha. Góly však dával pouze Hradec, který tím svému protivníkovi udělil dokonalou lekci z produktivity.
Hráči HC VCES si však na první branku museli dlouho počkat. Navíc mezitím čelili několika tutovkám domácího celku. Ovšem Pabiška, Mrkvička, Kica i Urban si vylámali zuby na Luňákovi. Ne že by Hradec v první polovině střetnutí byl bez šancí. Roubík však Stejskala neprostřelil a Fořt zamířil mimo branku.

Skóre otevřel až ve 29. minutě hostující Jan Hruška. Následovaly další „loženky“ Benátek. Jenže Krupka ani Jech znovu neuspěli, a tak domácí tým před druhou přestávkou v početní výhodě ztrestal svoji další brankou v zápase Hruška.

Další přesilovka Hradce znamenala třetí gól v síti Stejskala z hole Moskala. Po Bártově tyčce se zdálo, že už se nic nestane. Jenže domácím hokejistům bylo souzeno vypít si kalich hořkosti až do dna. V poslední dvouminutovce totiž udeřili ještě Florian a Fořt, kteří dali výsledku konečnou podobu – 0:5.

Jiří Mička, trenér HC VCES Hradec Králové:
„Výsledek je dobrý, ale hra nás příliš neuspokojila. Zhruba do poloviny zápasu jsme byli horším celkem, ale poté už jsme naštěstí vstřelili nějaké góly. Dá se říci, že jsme byli jen produktivnější, jinak byla hra vyrovnaná. K zápasu nenastoupil Martin Koudelka, který má zdravotní problémy. Čeká ho asi tak týdenní léčení virózy.“

V rámci přípravy zbývá Hradci odehrát ještě dva zápasy, oba na domácím ledě. Ten nejbližší je na programu již dnes, a sice východočeské derby s Chrudimí od 18 hodin v malé hale ČEZ Stadionu. Hráči HC VCES mají svému regionálnímu rivalovi po prážce 1:3 na jeho ledě z úvodu přípravy co vracet.