Mičkova družina hodila za hlavu středeční nešťastnou porážku s Chomutovem a předehrávce 16. kola první ligy podruhé v sezoně vyřídila Znojmo. Hradec jen potvrdil, že doma je extrémně silný. Na ČEZ Stadionu padl jen jednou z osmi duelů. Východočeši se před dnešními sedmi dohrávkami posunuli na čtvrté místo tabulky.

Hradec Králové – Znojmo 3:2

Dvanáct minut před koncem zápasu to vypadalo na jasnou záležitost domácích, jenže Orli dvěma góly závěr notně zdramatizovali. Hradec nakonec cenné vítězství uhájil i přes znojemský nápor v závěrečné power play.

Fakta – branky a asistence: 11. Volráb (Hendrich, Koudelka), 47. Macháň (Budínský, Hendrich), J. Hruška (Kadlec, Roubík) – 51. Česnek (Staněk), 56. David (Hradecký). Rozhodčí: Vampola – Čížek, Padevět. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:2. Diváci: 1212.
HC VCES Hradec Králové: Luňák – Pánek, Křetínský, Hendrich, Čáp, Chmelíř, Višňák, Klement – J. Hruška, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – Jindřich, Moskal, Kubica – Berger, Macháň, O. Hruška.

Orli Znojmo: Panec – Kolafa, Štach, David, Kania, Rangl, Pláněk, Lattner – Rachůnek, Haman, Havlík – Beroun, Hradecký, Podešva – Vrba, Česnek, Staněk.