skupina o 1. – 8. místo
SO 17.30: KLH Chomutov (2. místo, 66 bodů) – HC VCES Hradec Králové (4. místo, 58 bodů).
V Hradci se sbírají z hororové středy. Mičkova parta měla v utkání s Havlíčkovým Brodem luxusně našlápnuto k dalšímu domácímu tříbodovému vítězství, v 25. minutě vedla 4:0, ale… „Pak jako když hráče vypnete,“ kroutil ještě včera hlavou jeden z dvojice hradeckých trenérů Jiří Slabý. Východočeši bohorovným přístupem výrazný náskok ztratili a v prodloužení dostali pátou facku. „Bylo to selhání celého týmu. Myslím, že jsme si hodně věcí vyříkali. Na videu rozebrali chyby. Tohle už se nesmí opakovat,“ uvědomuje si Slabý.
Náprava reputace nebude vůbec jednoduchá. Hradec má před sebou mimořádně náročných šest dní, kdy se postupně utká s třemi nejlépe postavenými celky soutěže. Dnes se představí v Chomutově, v pondělí přivítá doma Ústí nad Labem a zběsilou sérii uzavře v Jihlavě. „V Chomutově to bude těžší než před třemi týdny, kdy jsme tam získali bod Postupně se posilují a stahují si hráče z hostování,“ soudí Jiří Slabý.
Do Chomutova se vrátil druhý nejlepší střelec extraligy David Hruška, z Jěkaterinburgu přišel slovenský obránce Tomáš Slovák nebo českobudějovický útočník Štěpán Hřebejk!
Hradec hlásí změnu v brance, kam se místo Luňáka postaví talentovaný Pavelka.


skupina o 9. – 16. místo
SO 18.00: HC Vrchlabí (2. místo, 47 bodů) – HC Benátky nad Jizerou (3. místo, 45 bodů).
Hokejisté z Krkonoš ve středu zvládli bitvu na ledě Třebíče a bodový zisk by nyní potřebovali potvrdit před vlastními fanoušky. Soupeře k tomu mají ideálního. Vždyť v probíhajícím ročníku s Benátkami získali již 4 body a další tři visí ve vzduchu. Doma se prostě vyhrávat musí, zvlášť při pohledu na tabulku skupiny, která bojuje o čtyři vstupenky do předkola play off. „Čeká nás tým, který stejně jako my potřebuje vyhrát. My své fanoušky nechceme zklamat podruhé za sebou a uděláme maximum pro to, aby se neopakovala domácí ztráta z utkání proti Kadani,“ naznačil kouč Josef Řeháček jasný cíl východočeského kolektivu. Utkání v Elektromont aréně startuje dnes tradičně v 18 hodin a domácí věří v silnou podporu příznivců. Případnou výhrou mohou soupeři v tabulce odskočit na příjemných pět bodů.


SO 17.30: IHC Komterm Písek (8 místo, 31 bod) – HC Chrudim (7. místo, 36 bodů). Říká se, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Pro chrudimské hokejisty bude zajímavé, jestli se tato slova pro ně projeví příznivě, či nikoliv. Mohou je totiž aplikovat ze dvou pohledů. Pokud by platila v souvislosti s tím, že podruhé za sebou nevyhrají na ledě jihočeského soupeře (naposledy v Táboře 5:1), tak by to pro ně nebylo moc dobré. Daleko přijatelnější by to pro svěřence trenéra Rohlíka bylo v případě, že by neopakovali prosincový debakl při posledním vzájemném utkání v Písku, kde dostali nečekanývýprask 1:6.
O nadcházejícím duelu platí více než jindy tvrzení, že se hraje vlastně o šest bodů. Pro poslední celek tabulky je případná tříbodová výhra zřejmě poslední šancí na to, že by se ještě mohl vyhnout baráži. Naopak Chrudimští by v případě plného úspěchu drželi krok se čtrnáctými Litoměřicemi, což by bylo pro jejich sebevědomí před pondělním vzájemným duelem více než potřebné. „Věříme, že se podobný výpadek, jako při minulém utkání v Písku, opakovat nebude,“ zní odhodlaně z chrudimské kabiny. (re)