Kdo nezvládne pondělní derby, prožije vánoční svátky v pochmurné náladě. V Hradci čekají na bodový přísun už tři kola, což Mičkův soubor v letošní sezoně ještě nezažil. Chrudim se také netěší zrovna optimální pohodě. Venku čeká na vítězství už sedm zápasů. Zlomí prokletí cizích stadionů už dnes na ČEZ Stadionu?

Těžko tipovat. Oba týmy mají momentálně hodně společného. Nejenže výher je pomálu, sběr bodů brzdí bídná střelecká produkce. Hradec v uplynulých dvou duelech skóroval jen jednou, když se v Berouně trefil Roubík v oslabení. Přitom útočníci si vypracují dostatek střeleckých přiležitostí, ale zakončení pokulhává. „Ve druhé třetině jsme měli šance. Nájezd, střela do prázdné branky. Tam se všechno zlomilo,“ smutnil po prohře 1:5 v Berouně hradecký asistent Jiří Slabý a bojovně dodal. „I když jsme ztratili čtvrté místo, musíme bojovat a pokusit se bodovat už v pondělí.

Když se zmíníte o efektivitě v zakončení před koučem Chrudimi Pavlem Rohlíkem, ihned má v obličeji ustaraný výraz. Třeba poslední prohraný zápas s Třebíčí 2:4.

„Soupeř nás vyškolil v efektivitě. Příliš šancí neměli, ale dokázali jich využít. Naopak my jsme si jich v poslední třetině vypracovali mnoho, měli jsme hodně střel i množství dorážek. Když se nedaří střelecky, nemůžeme vyhrávat,“ zoufá si Rohlík.

Před pondělkem je v malé psychické výhodě Hradec. V sezoně zatím vyhrál všechna čtyři derby! To poslední před devíti dny právě s Chrudimí na domácím ledě (4:2).