Návrat ztraceného syna přinesl Hradci štěstí. I když se Patrik Fořt v premiérovém zápase po návratu z hostování v Havířově netrefil, připravil zkraje druhé třetiny důležitý gól pro parťáka Kadlece a pomohl Mičkově souboru odstartovat klíčovou pětiminutovku utkání, z které se Havlíčkův Brod už nesebral.

Vynikající partii sehrál na Vysočině centr druhé řady Martin Koudelka. V 9. minutě otevřel skóre brankou v oslabení. V prostřední části pak zvýšil na 3:1. To běžela 25. minuta. Když se o šestadvacet vteřin později tvrdým příklepem trefil J. Hruška, bylo prakticky rozhodnuto.

Fakta – branky a asistence: 10. Šulc (Svoboda, Třetina), 50. Holec (Borovanský, Šulc) – 9. Koudelka (Volráb), 21. Kadlec (Fořt), 25. Koudelka (Volráb, Budínský), 25. J. Hruška (O. Hruška, Křetínský), 58. Budínský (Hendrich, Koudelka). Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Žídek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 1550. Třetiny: 1:1, 0:3, 1:1.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (12. Furch) – Jebavý, Soldán, Šulc, A. Jelínek, Horváth, Pavlík, Bělohlávek – Holec, Třetina, Borovanský – Endál, Voj. Němec, Svoboda – Knotek, Stromko, Ondráček – Smith, Česnek, Vylíčil.
HC VCES Hradec Králové: Luňák – Křetínský, Karlíček, Seidl, Hendrich, Nedbal, Lesák, Spudil, Klement – Fořt, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – J. Hruška, Moskal, O. Hruška – Březina, Florián, Berger.