Nadstavbová část první hokejové ligy se pomalu blíží k cílové rovince. Dnes se v obou skupinách odehraje 40. kolo. O hodně půjde Hradci Králové, který stále pomýšlí na umístění mezi nejlepší čtveřicí.
skupina o 1. – 8. místo
ST 17.30: HC Rebel Havlíčkův Brod (7. místo, 57 bodů) – HC VCES Hradec Králové (5. místo, 63 body).

Časy po Roubíkovi dnes začínají. Hokejisté Hradce Králové se do konce sezony musí vypořádat s absencí kapitána, který odešel pomoci Ústí nad Labem v cestě za postupem do extraligy. „Berme to tak, jako by se Jarda zranil,“ prohodil hradecký trenér Jiří Mička.

Roli centra zaujme v prvním útoku Patrik Moskal, který prožívá nejlepší ročník v hradeckém dresu. Na křídlech bude mít Čermáka s Kubicou.

Východočeši, kteří stále doufají v proklouznutí do „top 4“, se dnes představí v Havlíčkově Brodě, kterému mají co vracet. Poslední vzájemný zápas budou mít aktéři v živé paměti. Hradec vedl po pětadvaceti minutách 4:0, ale nakonec prohrál v prodloužení 4:5. „Chceme to samozřejmě odčinit a v Brodě vyhrát, čímž by se naše šance na čtvrtfinále play off výrazně zvýšila,“ myslí si Mička.
skupina o 9. – 16. místo
ST 18.00: HC Vrchlabí (12. místo, 54 bodů) – Horácká Slavia Třebíč (10. místo, 56 bodů).

Horalé přišli sérií tří porážek na ledě soupeřů o výsadní postavení ve skupině a dnes večer se budou muset hodně snažit, aby nepřišli i o pozici v postupové dvanáctce. Boj o předkolo play off je totiž hodně vyrovnaný a případný neúspěch na domácím ledě by mohl mít pro Vrchlabí, které navíc trápí marodka, katastrofální následky.
ST 18.00: HC Chrudim (15. místo 45 bodů) – HC Tábor (14. místo, 51 bod).

Doslova nůž na krku mají chrudimští hokejisté před dnešním utkáním s potomky husitů. V případě porážky by totiž na tohoto soupeře, který drží 14. „nebarážovou“ příčku, ztráceli čtyři kola před koncem nadstavby již skoro beznadějných devět bodů. „Nejbližší domácí zápasy s Táborem a Pískem musíme bezpodmínečně vyhrát a pak bojovat dál, dokud bude šance na vyhnutí se baráži,“ je jasné trenéru Pavlu Rohlíkovi. (šp, to, pn)