V sobotu to pro něj byl v Šumperku vydařený zápas. Hradecký útočník JAN HRUŠKA o sobě na křídle elitní formace kapitána Roubíka dal výrazně vědět. Domácího gólmana Hyláka pokořil dvakrát, nachomýtl se i ke čtvrté brance Východočechů v závěrečné power play Šumperku, kterou si připsal Roubík.

Právě koncovka základní hrací doby vyšla hostům parádně. Vítěznou trefu zařídil Hruška v přesilové hře přesně dvě minuty před koncem. Na svědomí měl i úvodní branku zápasu, která padla na sklonku druhého dějství. Hruška dvěma přesnými zásahy rozšířil svoje střelecké konto v této sezoně na čtyři trefy.
Dlouho se čekalo na první branku. Záleželo hlavně na trpělivosti?
Určitě jsme chtěli vyhrát. Základ byl hlavně v tom být trpěliví a nedovolit soupeři dostávat se do šancí, a zároveň čekat na nějaké protiútoky.

Do závěrečné třetiny jste si nesli těsný náskok 1:0. K čemu vás trenéři nabádali?
Abychom nezačali hrát příliš pasivně, ale pořád stejně, a abychom je stále moc nepouštěli do šancí.

Vítězný gól paradoxně padl při vaší přesilovce, které se vám do té doby příliš nedařily…
Já si nemyslím, že by se nám přesilovky nějak nedařily. Jenom nepadaly góly. Tlak jsme v nich měli, tak jsme doufali, že to tam spadne. A naštěstí to přišlo.

Překvapil vás celkově přísnější metr sudího Smitky?
Myslím si, že rozhodčí nepískal špatně. Byl sice hodně přísný, ale na obě strany. Aspoň jsme pak věděli, co si kdo může dovolit.

Jak se vám vůbec hrálo v poměrně bouřlivém prostředí? Není příliš obvyklé mít domácí kotel přímo za střídačkou…
Já si na to rozhodně nemůžu stěžovat, mně se v bouřlivém prostředí hraje dobře. Když to je trochu víc vyhecované, určitě mi to nevadí.

Vstřelil jste dvě branky. To vám jistě pozvedne sebevědomí do dalších zápasů, viďte?
Určitě by to nebylo špatné, ale musím zůstat nohama na zemi. Nebyly to žádné zázraky. Kluci mi to prostě připravili a já jsem to v podstatě jen uklízel do brány. Takže se to zase nesmí moc přeceňovat.

Když v samém závěru ujížděl kapitán Roubík vstříc prázdné brance a čtvrtému hradeckému gólu, nechtěl jste si křiknout, aby vám nahrál na hattrick?
(smě je se) Myslím si, že to bylo zbytečné. Každý by určitě rád dal gól a Jarda si ho zasloužil. Zápas odmakal, což u něj platí celou sezonu. Góly mu tam zatím nijak extra nepadají, ale vytváří spoustu příležitostí pro ostatní. Tím je pro nás hrozně platným hráčem, takže je dobře, že se trefil.

V nadcházejícím týdnu vás čekají tři zápasy během pěti dnů. Jak náročný pro vás bude takový program?
To se uvidí. Náročné to určitě bude, ale myslím, že fyzicky jsme na tom dobře. Hrajeme na čtyři pětky, takže to snad zvládneme.

Kolik byste si přál získat v nadcházejících třech zápasech bodů?
Přál bych si, abychom jich získali devět, že jo … (usmívá se). Ale uvidíme, jak to dopadne.

Nejbližším soupeřem jsou Benátky. Co lze v tomto zápase očekávat?
V Benátkách jsou samí mladší kluci, kteří hodně bruslí a létají, takže to bude takový hokej nahoru dolů. Musíme se soustředit na to, abychom nedělali zbytečné chyby, a nepouštěli je do přesilovek a abychom se pokusili dát první gól.