Den před Silvestrem pokračuje dalším kolem první hokejové liga. Z tria týmů z východních Čech se v domácím prostředí představí Hradec Králové, který hostí nevyzpytatelnou Jihlavu. Horalé z Vrchlabí přivítají lídra soutěže – Ústí nad Labem.

St 18.00: HC VCES Hradec Králové (4. místo, 57 bodů) – HC Dukla Jihlava (6. místo, 53 body).
Vyjde to napotřetí? Letošní bilance hradeckých hokejistů s Jihlavou není zrovna ke chlubení. Roubík a spol. prohráli s týmem z Vysočiny oba vzájemné zápasy. V úvodu ročníku doma ostudně 1:5, venku pak 3:4.

Zlomí se prokletí? Aktuální forma hovoří ve prospěch Mičkovy armády, která s přehledem zvládla velmi těžký duel v Brodě (5:2). Naopak Jihlava nestačila na svém ledě v boji o pátou příčku s Třebíčí (1:2).

St 18.00: HC Vrchlabí (11. místo, 45 bodů) – HC Slovan Ústečtí Lvi (1. místo, 87 bodů).
Zopakovat nedávnou výhru 2:1 nad suverénním lídrem ligy bude dnes pro horaly velmi obtížné. Zatímco před třemi týdny se tým vezl na vlně euforie, nyní pod Krkonošemi procházejí obdobím nezdarů.

V pondělí v Olomouci tým utrpěl třetí porážku v řadě (3:4). „Mrzí nás to, měli jsme na bod. Škoda že se nám ve druhé třetině nepodařilo ještě o gól odskočit, šance byly,“ litoval vrchlabský trenér Josef Řeháček. Ani dnes však nemůže počítat s tím, že by se mu do sestavy vrátilo několik hráčů z marodky. Natažená třísla zřejmě do hry nepustí útočníka Čalouna, který tak ani potřetí letos nenastoupí v souboji proti svému bývalému klubu.

St 18.00: Salith Šumperk (16. místo, 32 body) –
HC Chrudim (12. místo, 42 body). Místo, aby se v Chrudimi těšili ze získaného bodu v duelu s favorizovaným Chomutovem, mají před důležitým soubojem s posledním Šumperkem bolavou hlavu jako při pořádné kocovině. Rohlíkův tým totiž ztratil vedení 4:1, navíc po hrubých chybách, a padl už počtvrté v řadě. Zastaví se přísun porážek v Šumperku?

RADEK ŠPRYŇAR, MICHAL BOGÁŇ