Toho si je vědom i zkušený královéhradecký útočník JIŘÍ KADLEC, který zkraje druhé části středečního zápasu zaznamenal první trefu hostujícího celku. Již předtím se však Kadaň dokázala dostat do bezpečného čtyřbrankového náskoku…

Jak moc s týmem otřásla krutá porážka?

Devět gólů je samozřejmě veliký nášup, ale byl to prostě takový zápas, kdy to tam soupeři padá, jako by to házel ze strojovny. Myslím si, že někdy je lepší dostat devět gólů, než prohrát o jeden.

První třetina vám vůbec nevyšla. V čem byla chyba?

Do chvíle, než jsme dostali první branku, domácí prakticky nevystřelili. Před prvním gólem si přihrávali před brankou a trefili hokejku našeho obránce, takže to byl takový na půl vlastní gól. Do té doby opravdu neměli nic. Potom se bohužel karta obrátila, a co vystřelili, to jim tam spadlo.

Souhlasíte s tím, že „hotovo“ bylo již po úvodní třetině, která skončila 4:0?

Nemuselo být, protože brzy potom jsme dali na 4:1, ale pak jsme během dalších dvou střídání znovu inkasovali, a tím už se to vyloženě zlomilo. Po první třetině šlo ještě něco udělat, ale další dva slepené góly pro nás byly vražedné.

Byla v kabině o první přestávce velká bouřka?

Samozřejmě… (ušklíbne se). Bouřka byla, ale jak říkám, do druhé třetiny jsme šli s tím, že to odehrajeme bez obdrženého gólu. To se bohužel nepovedlo.

Báli jste se v závěru hodně, abyste nevyfasovali nepopulární „desítku“?

(zasměje se) Když už se to takhle vyvinulo, tak jsme ji pochopitelně nechtěli dostat. Mrzel nás už ten devátý gól. Ani nevím, jestli na to Kadaň potom měla ještě nějaké šance. My jsme se opravdu soustředili na to nedostat ve třetí třetině gól.

Na výsledku se zřejmě podepsal i neutěšený zdravotní stav některých hráčů, je to tak?

Marodka nás určitě trápí. Teď jsou virózy, takže spousta kluků hraje nastydlých, a to není ideální. Ale nedá se nic dělat.

Předpokládám, že pro mužstvo bude nejlepší na tento výpadek co nejrychleji zapomenout, viďte?

I na tréninku jsme se o tom bavili, že co bylo, bylo. Jedeme dál. V sobotu máme další zápas, takže tímhle se vůbec nebudeme zabývat.

Dalším soupeřem vám bude Třebíč. Bude těžké napravit si chuť po takovém přídělu?

Každé utkání je těžké. Doufám, že na nás ten výprask nezanechá velké stopy a že zápas bude úplně jiný. Začíná se od stavu 0:0, doma každopádně musíme hrát jinak a lépe, a nepustit soupeře do nějakého vedení. To se nám stalo třeba v Jihlavě, kde se nám to podařilo otočit, ale teď v Kadani už ne.