HC VCES Hradec Králové - HC Olomouc 3:5(0:3, 1:1, 2:1)

Skóre otevřel v 6. min. Korhoň, nedlouho poté navázal na jeho úspěch Kucharczyk. Do první přestávky prostřelil Luňáka ještě Mikšan.

Když ve 32. min. zvýšil Lhotský na 0:4, přepustil domácí gólman své místo v brankovišti Jágrovi. Až poté se prosadil i Hradec, trefil se Křetínský.

V závěrečném dějství se hráči HC VCES marně snažili dotáhnout náskok soupeře. Na gól Březiny našel rychlou odpověď Venkrbec – 2:5. Poslední slovo měl v 57. min. domácí Kadlec.

Fakta – branky a asistence: 35. Křetínský (Roubík, J. Hruška), 54. Březina (Karlíček), 57. Kadlec (Karlíček, Křetínský) – 6. Korhoň (Venkrbec, Tomajko), 7. Kucharczyk (Brančík), 15. Mikšan (Kucharczyk), 32. Lhotský (Tomajko, Korhoň), 55. Venkrbec (Korhoň, Polodna). Rozhodčí: Zubzanda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:5, navíc Táborský (HK) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 1601. Třetiny: 0:3, 1:1, 2:1.

HC VCES Hradec Králové: Luňák (32. Jágr) – Křetínský, Lesák, Hendrich, Karlíček, Táborský, Spudil, Seidl, Filip – J. Hruška, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Moskal – Florian, Volráb, O. Hruška – Březina, Šejnoha, Berger.

HC Olomouc: Žigárdy – Nedbálek, Mikel, Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Staněk, Paška – Korhoň, Venkrbec, Tomajko – Kucharczyk, Brančík, Polodna – Černý, Čuřík, Zbořil – Zábranský, Mikšan.

Jiří Mička, trenér HC VCES Hradec Králové: „Po patnácti minutách byl zápas vyřízený. Utkání mělo být bitvou o třetí místo, ale my jsme ho nezvládli."

Takové chyby by se neměly stávat, ví Karlíček

Hradečtí hokejisté neuspěli v přímé bitvě o třetí místo proti Olomouci. Prohráli 3:5, mnohé o osudu zápasu napověděla již první třetina.

Chyby v obraně zejména v první třetině, kterou prohráli 0:3, stály prvoligové hokejisty Hradce Králové možnost poskočit v tabulce na třetí příčku, o kterou v sobotu bojovali s Olomoucí. Hanáci však své postavení po vítězství 5:3 uhájili.

Mnoho důvodů k radosti proto neměl ani hradecký obránce MILAN KARLÍČEK, který si v utkání připsal dvě asistence. Mužstvo HC VCES prohrálo podruhé v řadě, ve středu pocestuje do Tábora.

Takhle jste si bitvu o třetí místo jistě nepředstavova­li, viďte?
To stoprocentně ne. Jak to říci slušně… Jsme zklamaní.

Zápas byl prakticky rozhodnutý po úvodní třetině, kterou jste prohráli 0:3. Co v ní bylo z vaší strany špatně?
Proběhly tam tři individuální chyby. Nevím přesně, jak to bylo, ale v pondělí se na to podíváme na videu a nějak si to musíme rozebrat. Každopádně takové chyby by se neměly stávat, protože de facto rozhodly o výsledku celého utkání.

Byla o první přestávce v kabině velká bouřka?
Ze strany trenérů určitě. Vytkli nám veškeré věci, co k tomu měli. Ale myslím si, že velká bouřka byla hlavně mezi námi hráči, protože všichni byli nespokojeni s tím, jak to vypadá.

Od druhé části došlo k mírnému přeskupení formací. Přineslo to týmu určitý impulz?
To bych neměl posoudit já, ale diváci a trenéři, jestli to tomu pomohlo. Podařilo se nám dát nějaké góly, na druhou stranu jsme po dalších zbytečných chybách znovu inkasovali. Takže těžko říci. Ale zjevně ne, protože jsme nevyhráli.

Zmiňujete diváky. Už dlouho se v Hradci z hlediště neozýval pískot…
Není to nic příjemného, ale my to samozřejmě neděláme naschvál. Diváky chápeme, že pokud hokej stojí za kulové a nedá se na to dívat, tak mají právo to dát najevo. Na druhou stranu my děláme pro úspěch maximum. Nikdo nedělá chyby naschvál, všichni chceme vyhrát a snažíme se. Ale lidi si zaplatili, tak mají právo na nás pískat.

Kdy jste začali tušit, že už je to, jak se říká, hotové?
Hokej se hraje šedesát minut. Nevím, jak ostatní hráči, ale já neměl pocit, že by to bylo hotové.

V závěru se vám zápas podařilo zdramatizovat, ale času bylo málo, že?
Zřejmě ano. Ale nikdy není pozdě. Hokej je nejrychlejší kolektivní hrou, během minuty můžou padnout dva góly. Nám se to nepodařilo, ale na druhou stranu dohánět něco v posledních dvou minutách je naprosto zbytečné. Zápas se lámal úplně někde jinde.

V čase 57:44 se mnohým zdálo, že jste vstřelili gól na 4:5. Opak byl však pravdou. Jak jste celou situaci viděl?
Musím říci, že rozhodčí stál přímo za brankou, kdežto já jsem to viděl od modré čáry. Protože samozřejmě chci, aby gól platil, tak mám pocit, že puk v bráně byl, ale ruku do ohně bych za to nedal. Nevím. Rozhodčí stál za tím, rozhodl takhle a nikdo to nezvrátí. On je pánem na ledě.

Když to vezmeme komplexně, v čem byli hráči Olomouce tentokrát lepší?
Já si myslím, že úplně ve všem. Byli rychlejší, techničtější, absolutně dodržovali taktiku, kterou měli stanovenou. Těžce se nám rozehrávaly puky, takže zřejmě ve všech herních činnostech.

Takže třetí příčka jim náleží právem?
To si nemyslím. Řekl bych, že na té třetí příčce můžeme klidně být i my. Máme stejně kvalitní mančaft jako oni, bohužel tentokrát byli lepší. Každý zápas je jiný. Může se stát, že s nimi budeme hrát v sudá-lichá, a tam budeme lepší my.

Dvakrát po sobě jste prohráli, navíc cesta k dalšímu utkání na horký led nováčka z Tábora asi také nebude nic příjemného, co myslíte?
Dvakrát se prohrálo, ale neměli bychom z toho dělat nějaké drama. Měli bychom se pořádně soustředit na další zápas a hned od první minuty to vzít pořádně od podlahy a hrát důsledně od obrany. Musíme dokázat ten zápas vyhrát, a tím se odrazit dál k výsledkům, na které jsme zvyklí.